XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2017 r.

  1. Myśli Boże górują nad myślami naszymi, a Jego drogi nad naszymi drogami. Dzisiejsza Ewangelia o gospodarzu, który tak samo wynagradza robotników pracujących przez wiele godzin, i tych, którzy dołączyli w ostatniej chwili, może rodzić w nas odruch buntu. „Czy na to złym okiem patrzysz, że jestem dobry?” – pyta gospodarz. Bóg pragnie zbawić nas wszystkich, także tych, którzy naszym zdaniem zupełnie na to nie zasługują. Czeka na choćby jedno drgnienie skruszonego serca, aby je przygarnąć i uleczyć. Jeśli nadmiar Jego dobroci i cierpliwości nas gorszy, módlmy się, aby nauczył nas patrzeć na innych i siebie samych Jego oczami – miłosiernie.
  2. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu; w poniedziałek – bł. Władysława z Gielniowa , w środę – św. Wincentego a`Paulo , w czwartek- św. Wacława , w piątek- Św. Archaniołów Michała , Gabriela i Rafała , a w sobotę – św. Hieronima.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik . Nabożeństwa różańcowe w naszej kaplicy – w każdy : wtorek , czwartek i sobotę. Chciejmy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do modlitwy na różańcu polecając wszystkie nasze intencje.
  4. Spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania – w sobotę 30 września o godz. 16.30 w naszym ośrodku.
  5. W czwartek o godz. 21.00 w naszej kaplicy Apel Jasnogórski. W piątek o godzinie 19.00Lectio divina. Serdecznie zapraszamy do rozważania Słowa Bożego.
  6. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego – który dociera do nas w stałej prenumeracie. W nowym numerze między innymi: „Płyną Pod Prąd” jak wytrwać w wierności sakramentalnym małżonkom nawet gdy wydaje się ,że małżeństwo całkiem się rozpadło, „Raptus i misjonarz”– o nowym błogosławionym Kościoła w Kolumbii znanym jako nerwus zrażający do siebie ludzi , czy „Światełka w tunelu” – czy w kraju kapliczek poświęconych Kim Ir Senowi , obozów pracy dla zaniedbujących czyszczenie jego portretów i niepłaczących na widok wodza , oraz kary śmierci za wyznawanie „ obcego Boga” – można mówić o rosnącej liczbie chrześcijan ?
  7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Taca z niedzieli –  17 września 2017r. ;  z kaplicy- £159,42  , z kościoła św. Anny  – £175,35, z Gift Aid  – £119,50.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom – tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.