XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopada 2017 r.

 1. Po przejściu ziemskiej pielgrzymki Bóg będzie nas sądził z wykorzystania darów. On oczekuje od nas twórczego podzielenia się tym, co od Niego otrzymaliśmy. Są to zdolności, szanse i miejsca, w które są dla nas sposobnością do czynienia dobro. Nie jest zły ten, kto ma mało, ale ten, kto niczym się nie dzieli. Nasze obdarowanie jest zawsze wyjątkowe, jedyne, właściwe danemu człowiekowi. Oznacza to, że w ewangelicznej logice nie ma miejsca na porównywanie się i rywalizację.
 2. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Ubogich . Będzie obchodzony w całym Kościele w 33. Niedzielę Zwykłą poinformował Franciszek na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Tłumacząc swoją inicjatywę papież napisał, że nie będzie ani sprawiedliwości, ani pokoju społecznego dopóty, dopóki przed drzwiami chrześcijan będą leżeli ubodzy. „Będzie to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia uroczystości naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, który utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia. W tym roku przebiega pod hasłem: „Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą” (1 J 3, 18).
 3. W dzisiejszą niedzielę o godzinie 15.00 zapraszamy na modlitwę do Bożego Miłosierdzia.
 4. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu; w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego , we wtorek – Ofiarowanie N. M. Panny , w środę – św. Cecylię a w piątek – Świętych Męczenników Wietnamskich.
 5. Z racji wspomnienia św. Cecylii patronki muzyki i śpiewu kościelnego , bardzo dziękuję za ofiarną posługę naszemu Panu organiście Piotrowi Pietrzak . Dziękuję również Scholi Parafialnej , za pomoc w przeżywaniu liturgii poprzez śpiew . Święta patronka niech Wam wyprasza siły i zdrowie w chwaleniu Boga pięknym śpiewem.
 6. Organizacja Polska Niepodległa zaprosiła nas do włączenia się w akcję pomocy dla naszych rodaków na Wschodzie. Do 4 grudnia w naszym ośrodku albo w kościele po Mszach Świętych możemy składać rzeczy o długoterminowej przydatności , które trafią na świąteczne stoły naszych rodaków za wschodnią granicą. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 7. Przez cały listopad polecamy naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej o godzinie 9,30 przed każdą Mszą św. niedzielną – w kościele św. Anny.
 8. W sobotę 25 listopada o 16.00 – odbędzie się katecheza dla osób przygotowujących się do bierzmowania.
 9. 25 listopada o 17.15 odbędzie się spotkanie dla dzieci i młodzieży, którzy chcą wziąć udział w kolędowym wieczorze w styczniu.
 10. W Uroczystość Chrystusa Króla szczególnie zapraszamy dzieci z polskich szkól wraz z rodzicami na ” Mszę szkolną „
 11. Od miesiąca listopada w Nelson o godz. 13.30 – będziemy mieć dwie Msze święte; w druga i czwartą niedziele miesiąca . Pomoże to wszystkim z tej części naszej parafii do bliższego dojazdu . Rezygnujemy z Mszy świętej w Burnley .
 12. W czwartek o godz. 21.00 w naszej kaplicy Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do modlitwy. W każdy pierwszy Piątek Miesiąca o godzinie 19.00  – Lectio divina.
 13. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego – który dociera do nas w stałej prenumeracie. W nowym numerze między innymi: „Zycie należy do Boga” – czy każdy samobójca jest skazany na wieczne potępienie , skoro odebranie sobie życia jest grzechem ciężkim , „Oto człowiek” – o nowym dniu poświęconym ubogim ( jak możemy uczcić Chrystusa Króla w ubogich), czy „Morderca na beatyfikacji” – człowiek który zadał Siostrze Rani Marii ponad pięćdziesiąt ciosów nożem wziął udział w ogłoszeniu jej błogosławioną Kościoła.
 14. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Taca z niedzieli – 12 listopada 2017 r. ;  z kaplicy – £ 87,38 , z kościoła św. Anny pierwsza kolekta – £148,18, druga kolekta – £ 115,08-  , z Nelson – £ 90,20 , z Gift Aid  – £172  .
 15. Wszystkim jubilatom i solenizantom – tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 

wszystkich-swietych