II Niedziela Zwykła – 14  stycznia 2018 r. 

 1. Kapłan Heli i św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Przymierza, wskazują na przychodzącego Boga. Heli mocą swojej posługi rozpoznaje głos Pana i jako pierwszy uczy Samuela gotowości do słuchania Bożego słowa. Św. Jan natomiast wskazuje swym uczniom na Jezusa – Baranka Bożego. Otrzymane na chrzcie namaszczenie dało także nam udział w godności kapłańskiej i prorockiej Chrystusa, a więc uzdolniło nas do rozpoznawania przyjścia Boga i odpowiadania na Jego wezwanie. Jeśli jednak chcemy stać się sługami Słowa, niosąc Je innym, potrzebna nam jest umiejętność pozostania “w cieniu”, byśmy nie przesłaniali mocy i blasku Jezusa.
 2. W łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i całym Kościołem katolickim, obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
 3. W tym tygodniu wspominamy ; w środęśw. Antoniego Opata i w piątekśw. Józefa Sebastiana Pelczara.
 4. Przed nami Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan . Przebiegał on będzie pod hasłem – „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Tym razem materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Karaibów. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.
 5. Wszystkich którzy chcieliby pomodlić się i poświęcić mieszkanie – w ramach Kolędy proszę o zgłoszenie i indywidualne ustalenie terminu odpowiadającego rodzinie.
 6. Zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe20 stycznia 2018r. o godzinie 16.00 w naszym polskim ośrodku . Podczas opłatka występ dzieci przygotowany przez Str. Halinę i obiad . Zapisy po Mszach świętych .
 7. W dniach od 2 do – 4 lutego 2018 w uroczym miejscu w Hyning (30 min od Blackburn) odbędą się rekolekcje dla małżeństw w duchu dialogu. Jest to bardzo wyjątkowa forma, aby małżonkowie mogli pogłębić swoją relację małżeńską a nawet wyjść z trudnej dla nich sytuacji. Informacje ; Katarzyna i Mariusz Bilscy 07403179366 mariuszbilski@hotmail.com lub u duszpasterza.
 8. W czwartek o godz. 21.00 w naszej kaplicy Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do modlitwy. W  każdy  pierwszy Piątek Miesiąca o godzinie 19.00  – Lectio divina.
 9. Drużyna Harcerska i Zuchowa – rozprowadza cegiełki okolicznościowe z okazji 5 rocznicy ich działalności w Blackburn . W imieniu organizatorów dziękujemy za wsparcie. Gratulujemy im tej rocznicy i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalsze lata .
 10. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego – który dociera do nas w stałej prenumeracie. W nowym numerze między innymi – „Bieg po świętość” – bunt młodego człowieka w przypadku św. Stanisława Kostki , artykuł nawiązuje do listu biskupów na Rok Świętego Stanisława Kostki , „Wojownik” – dlaczego charyzmatyczny głosiciel Ulf Ekman stał się katolikiem , czy „Jezus wraca do swoich” – czy rosnąca liczba żydów mesjanistycznych jest znakiem czasu dla narodu Izraela i dla Kościoła.
 11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Gift Aid – z Nowego Roku i niedzieli 7 stycznia  – £ 329.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom – tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 

Duch który umacnia miłość plakat