Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

– 20 maja  2018 r.

 1. Posiadamy już pierwsze dary Ducha. To znaczy, że w nas rośnie i nabiera kształtu królestwo Boże, nowe stworzenie. Nie jesteśmy wygnańcami, ale dziedzicami; nie jesteśmy już poza Bogiem, ale w Jego domu, a On w nas. Dar Ducha Świętego świadczy o tym, że Bogu zależy na nas bardziej niż nam samym. On sam modli się w nas, gdyż my nie umiemy. Przenika nasze serca, abyśmy potrafili kochać. Właśnie dlatego strumienie ożywiającej wody Ducha Świętego mogą popłynąć z naszego wnętrza. Ta woda jest nowością dla świata.
 2. Wszystkim dzieciom które przyjęły dziś po raz pierwszy Komunię Świętą do swojego serca , życzymy aby wytrwały w tej przyjaźni z Panem Jezusem przez całe swoje życie , a On miał je w opiece.  Dziękuję Siostrze Halinie za całoroczny trud , poświęcenie i przygotowanie dzieci , Rodzicom za zaangażowanie , przygotowanie kościoła na uroczystość oraz dar ołtarza. Dziękuję Panu Piotrowi i Scholii za oprawę muzyczną oraz ministrantom.
 3. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – N. M. Panny Matki Kościoła – po nabożeństwie Msza Św. Polecać będziemy wstawiennictwu Maryi cały nasz Kościół i tę wspólnotę jaką my w nim stanowimy. Zapraszam dzieci Komunijne w ramach Białego Tygodnia na nabożeństwo majowe do kościoła św. Anny o godz. 18.30 i Mszę św. o godz. 19.00.
 4. W niedzielę o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia z Grupą Koronkową w naszej kaplicy.
 5. W tym tygodniu wspominamy ; w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana , w sobotę – Św. Filipa Nereusza.
 6. Nabożeństwa Majowe w tym tygodniu ; w poniedziałek o 18.30 i czwartek o godz. 18.00, , oraz –  w sobotę o godz. 18.30. Zachęcam do odmawiania Litanii do Matki Bożej w naszych domach rodzinnych.
 7. Spotkanie organizacyjne – wszystkich udających się na pielgrzymkę do Grecji w niedzielę 27 maja po Mszy św. o godz. 19.00 w naszym ośrodku.
 8. Otrzymaliśmy z Polskiej Misji Katolickiejkorespondencje otrzymaną od Księdza Biskupa Paula Aleenan , dotyczącą bieżącej sytuacji osób z obszaru Unii Europejskiej i ich praw do pobytu na terenie Zjednoczonego Królestwa. Podajemy adres strony gdzie można zapoznać się z wszystkimi informacjami w języku polskim.https://www.gov.uk/guidance/status-of-eu-nationals-in-the-uk-what-you-need-to-know.pl
 9. Rocznicę Komunii Świętej będziemy przeżywać – w przyszłą niedzielę 27 maja o godzinie 10.00 w kościele Św. Anny . Spowiedź dzieci w piątek 25 maja o godzinie 18.00 w naszej kaplicy . Msza Św. w intencji dzieci rocznicowych w czwartek 31 maja o 19.00 .Bierzmowanie – w sobotę 2 czerwca 2018 r. o godz. 19.00 .
 10. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego – który dociera do nas w stałej prenumeracie. W nowym numerze między innymi: „Gdzie duch? Gdzie zaduch?” – jak mówić o Duchu Świętym w sposób przekonujący i jasny ? , „Desperaci” – o lęku na lęk i o Bogu który ma oczy jeszcze czulsze niż krewetka mówi O. Maciej Szczęsny , czy „ W brzuchu wieloryba ” – o Europie która miota się dziś między dumą i pogardą wobec własnej kultury.
 11. W Nelson przed Mszą św. o godzinie 13.00 , odmawiamy różaniec. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w liturgii w Nelson i Accrington przy czytaniu komentarzy i lekcji mszalnych. W sprawie pomocy w sprzątaniu i liturgii proszę o kontaktowanie się z Marcinem 07561479498. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Colne; od poniedziałku do piątku , od godz. 10.00 – do 16.00 w kościele Sacred Heart .
 12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary z niedzieli – 13 maja 2018 r. : z kaplicy- £ 71 , z kościoła św. Anny – pierwsza kolekta –  £ 171,85, druga kolekta- £ 100,40  , z Nelson  £ 145,30  , z Gift Aid – £ 124.
 13. Wszystkim jubilatom i solenizantom – tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Duch który umacnia miłość plakat