V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca  2018 r.

 1. Począwszy od piątej niedzieli Wielkiego Postu, Kościół coraz bardziej koncentruje uwagę na tajemnicy krzyża. Czyni to jednak nie po to, byśmy współczuli cierpiącemu Jezusowi i litowali się nad Nim, ale byśmy przyjęli owoce Jego męki i śmierci. Jezus zapowiada swoją mękę jako wywyższenie, gdyż to właśnie w krzyżu nastąpił tryumf nad szatanem i jego dziełami oraz najpełniej objawiła się Boża miłość do każdego człowieka. Jeśli wierzymy tej miłości i pozwalamy się jej ogarnąć, stajemy się zdolni do tego, by rozpoznać i ukochać doświadczenie krzyża również w naszym życiu. A wtedy będziemy w nim widzieć już nie samo cierpienie, ale drogę, która przez umieranie dla siebie prowadzi nas do wydania plonu na życie wieczne.
 2. W niedzielę 18 marca – o godzinie 15.00 – Godzina Miłosierdzia z Grupą Koronkową . Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. W poniedziałek 19 marca – wypada Uroczystość Św. Józefa . Zapraszam na Mszę św. do naszej kaplicy na 18.00. Naszą szczególną modlitwą otaczamy ojców i powierzamy wszystkie sprawy naszej rodziny parafialnej Jego opiece.
 4. W przyszłą Niedzielę Męki Pańskiej nazywanej popularnie Palmową, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm z racji wspomnienia wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy .
 5. W piątek 23 marca – Drogą Krzyżową o godzinie 18.00 w kościele św. Anny rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne – „Czym jest wiara , kim jest Jezus , kim jestem ja i co z tym zrobić” .  Poprowadzi je Ks. Łukasz Żaba z Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji .Po drodze krzyżowej Msza św. z pierwszą nauką rekolekcyjną . W sobotę o  godzinie 19.00 Msza św. z drugą nauką rekolekcyjną . W przyszłą niedzielę na Mszach świętych ( o godzinie 10.00 , 13,30 w Nelson i 19.00 ) nauki rekolekcyjne. Spowiedź parafialna z udziałem zaproszonych księży –  27 marca 2018r.  (Wielki Wtorek) od godziny 17.00 – do 19.00.
 6. Dziękuję organizatorom i uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej za podjęty trud i świadectwo wiary.
 7. W czwartek o godz. 21.00 w naszej kaplicy Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do modlitwy. W  każdy  pierwszy Piątek Miesiąca o godzinie 19.00  – Lectio divina.
 8. W ramach wielkopostnej jałmużny chcemy włączyć się w pomoc dla ludzi bezdomnych i potrzebujących jaką prowadzą zaprzyjaźnione z nami – Siostry Misjonarki Matki Teresy z Kalkuty w Liverpool . Potrzebne są koce , śpiwory , ciepłe kurtki , czapki , rękawiczki i odzież . Osoby które chciałyby pomóc , mogą te dary zostawiać po każdej Mszy Świętej.
 9. W Nelson przed Mszą św. o godzinie 13.00 będzie odmawiany różaniec. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w liturgii przy czytaniu komentarzy i lekcji mszalnych w Nelson i Accrington . W sprawie pomocy w sprzątaniu i liturgii proszę o kontaktowanie się z Mrcinem 07561479498. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Colne; od poniedziałku do piątku , od godz. 10.00 – do 16.00 w kościele Sacred Heart .
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się – Piotr KAWROWSKI i Monika KULESZA – zapowiedź pierwsza . Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi proszony jest o powiadomienie duszpasterza.
 11. Zachęcam do czytania  – Gościa Niedzielnego który dociera do nas w stałej prenumeracie. W nowym numerze między innymi ; „Cierpliwość Do Proroka” – zrozumienie tego co przekazuje prorok przychodzi często dużo później , „Gra w chowanego” – o tonącej Europie , słonej soli i ogromnej mocy modlitwy dzieci opowiada Daniel Ange , czy „Dogonić młodych” – co mogą młodzi zrobić dla Kościoła i jaki wkład wnieść w głoszenie Ewangelii.
 12. W przyszłą niedzielę rozprowadzać będziemy baranki wielkanocne własnoręcznie wykonane przez Siostrę Halinę . „Pyszne jak malinki , baranki od Siostry Halinki” . Pieczone z ciasta babkowego i ozdobnie zapakowane mogą być dobrym prezentem do życzeń świątecznych . Kupując baranki wspieramy potrzeby parafii. Bóg zapłać .
 13. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Taca z niedzieli – 11 marca 2018 r. ;  z kaplicy– £ 101,20 , z kościoła św. Anny- pierwsza kolekta £ 228,81  , – druga kolekta £ 122,52  z Nelson £ 101,96 z Gift Aid  – £ 261 .
 14. Wszystkim jubilatom i solenizantom – tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Duch który umacnia miłość plakat