Pielgrzymka śladami św. Pawła Apostoła do Grecji

Poniedziałek 18 czerwca

1. 15 wylot z Manchester samolotem easyJet
  2. 10 Planowany przylot do Aten

Zakwaterowanie w hotelu, kolacja w pobliskiej, tradycyjnej, greckiej tawernie

Wtorek  19 czerwca

Śniadanie  w hotelu

9.15 wyjazd na Akropol

Zwiedzanie Akropolu, wzgórza Areopagu, gdzie św. Paweł przemawiał do Greków, oraz przy którym modlił się św. Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Grecji w 2001 roku.

Spacer po Place- historycznej części Aten, gdzie znajdują się XVIII kamienice, restauracje i sklepy  z pamiątkami.

Czas na zakup pamiątek i obiad.

1. 00 wyjazd na wzgórze Likavitos (277m) – najwyższe wzniesienie w Atenach, doskonałe miejsce do podziwiania panoramy miasta. Wizyta przy grobie nieznanego żołnierza – zmiana warty honorowej.
  2. 00 Msza Święta w kościele polskim.

Środa   20 czerwca

1. 00 wyjazd do portu , rejs na trzy wyspy w Zatoce Sarońskiej: Aegina –  wyspa była  pierwszą częścią Grecji a nawet Europy gdzie zaczęto produkować monety, obecnie  słynie z orzechów pistacjowych ,

Hydra – na wyspie obowiązuje zakaz używania pojazdów mechanicznych a nawet rowerów. Do transportu towarów i ludzi mieszkańcy używają mułów i osłów, nazywana też wyspą Leonarda Coena – tu napisał większość swoich piosenek.

Poros – w czasach bizantyńskich była częstym atakiem piratów, obecnie jest popularnym kurortem turystycznym.

Czwartek 21 czerwca

Śniadanie w hotelu

8.30 – wyjazd do Koryntu , przystanek nad kanałem Korynckim,  Zatrzymamy się także  przy kościele prawosławnym, przy którym są tablice z hymnem  o miłości, zawartym w liście do Koryntian . Zwiedzamy  Starożytny Korynt – miejsce gdzie św. Paweł założył gminę chrześcijan, spędził tam 1,5 roku, pracował, nauczał i był sądzony przez Galiona.

13.30  obiad w Tawernie

1. 45 wyjazd do Myken

Zwiedzamy grób  króla Agamemnona , którego powstanie datuje się na rok 1330 p.n. e.

Zwiedzanie miejsca archeologicznego cywilizacji mykeńskiej  pochodzącego z XIV wieku  p.n.e

W drodze powrotnej( jeśli czasu wystarczy ) zatrzymamy się w małym porcie Kenchry gdzie św. Paweł „ ostrzygł sobie głowę i złożył ślub nazira tu” . Z portu tego wypłynął razem z Akwillą i Pryscyllą do Efezu.

Po powrocie Msza św. w Kościele Polskim w Atenach.

Piątek 21 czerwca

Śniadanie w hotelu

Wykwaterowanie

Do wyboru:

Wyjazd na plażę lub zwiedzanie muzeów:

Muzeum Archeologiczne w Atenach (15 min pieszo od hotelu)

Muzeum Bizańtyńskie

Muzeum Cyklad

Muzeum przy Akropolu

Czas na zakup pamiątek i spacer po mieście.

1. 30 Msza Święta w kościele polskim w Atenach, wyjazd na lotnisko

Koszt pielgrzymki 330 funtów

Cena obejmuje:

Bilety wstępów:

Akropol  – 20 euro

Myceny – miejsca archeologiczne 12 euro

Korynt 8 euro

Zakwaterowanie w klimatyzowanym  hotelu + śniadania.

Przejazdy:

transfer na i z lotniska w Atenach

bilet na środki komunikacji (autobusy, metro i tramwaje) po Atenach, ważny na czas pobytu w mieście

Rejs na 3 wyspy +  lunch + transfer do portu i  do hotelu

Wyjazd na całodniową pielgrzymkę do Koryntu i Myken + obiad

Wyjazd na wzgórze Licavitos

Cena nie obejmuje:

Przelotu samolotem (na dzień dzisiejszy cena Manchester – Ateny oraz powrót wynosi 140 funtów).

Dojazdu na lotnisko w Manchester

Biletów do muzeów Archeologicznych w ostatnim dniu wyjazdu

Wybór muzeum  lub wyjazd na plażę pozostawiamy uczestnikom pielgrzymki:

Muzem Archeologiczne : bilet 10 euro

Muzeum Bizantyńskie (z ikonami) : bilet 8 euro