2020-09-20, 25. Niedziela zwykła

Mt 20,1?16a
Jezus opowiedział swoim uczniom tę przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: »Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam«. Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych sto­jących i zapytał ich: »Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?«. Odpowiedzieli mu: »Bo nas nikt nie najął«. Rzekł im: »Idźcie i wy do winnicy«. A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: »Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych«. Przyszli najęci około jede­nastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierw­si, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze.
Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: »Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, któ­rzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty«. Na to odrzekł jednemu z nich: »Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje, i odejdź. Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry«. Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi".

Historia Parafii

Nasza parafia jest rozległa i oprócz Blackburn,obejmuje: Accrington, Burlney, Clitheroe , Colne, Darwen, Great Harwood, Langho, Nelson, Oswaldtwistle i Rishton

W historii naszej Parafii wyróżnia się P.Ryszard Grzybowski który był prezesem przez prawie 25 lat. Za jego czasów powstał ośrodek parafialny, który Pan Ryszard uważał za swój dom i gorliwie się o niego troszczył. W imię uznania Pan Grzybowski został honorowym prezesem naszej parafii. Kolejne funkcje prezesów pełnili : Zdzisław Kozłowski , Zdzisław Sudnik , Ireneusz Poniński, Rober Gluc oraz Anna Czarniecka

Obecnym prezesem parafii jest Pan Mariusz Kaldon