Polska Parafia Blackburn

N.M.P. KRÓLOWEJ POLSKI

Szczęść Boże!

Poniedziałek 2019-09-23, WSPOMNIENIE ŚW. OJCA PIO Z PIETRELCINY, KAPŁANA

Łk 8,16-18
Jezus powiedział do tłumów: „Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma”.

Polska Parafia Blackburn

Ogłoszenia Parafialne

22 września 2019r. XXV Niedziela Zwykła

  1. Nasza wiara, aby była autentyczna, musi sięgać konkretów codziennego życia. Dzisiaj Pan Bóg pyta nas o nasze odniesienie do ludzi i o dysponowanie dobrami materialnymi. Oszustwo, wyzysk, chciwość nie pozostaną bez konsekwencji. I do nas skierowane są słowa: Zdaj sprawę z twego zarządu. Póki mamy czas, możemy sobie zjednywać bliźnich. Tylko okazując miłosierdzie ludziom, możemy liczyć, że i Bóg nam je okaże.

  2. W tym tygodniu wspominamy; w poniedziałek – św. Ojca Pio z Pietrelciny, w środę – bł. Władysława z Gielniowa, w piątek - św. Wincentego a`Paulo a w sobotę – św. Wacława.  

  3. Z racji wspomnienia św. Ojca Pio w naszej kaplicy Msza św. i ucałowanie relikwii w poniedziałek o godzinie 18.00.  

  4. Prosimy o zapisywanie kandydatów do bierzmowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się - 5 października o godz.17.00 w naszym ośrodku. Gdyby jeszcze były chętne dzieci do przygotowania do I Komunii Świętej – zapisy do końca września.  

  5. W każdy czwartek o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.  

  6. Poszukujemy osobę, która mogłaby pomóc w układaniu kwiatów w kaplicy. 

  7. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego - który dociera do nas w stałej prenumeracie. W nowym numerze między innymi; „Polacy, nawróćcie się!” - Stajemy pod krzyżem, żeby odszukać siebie, znaleźć swoje miejsce w życiu. Chcemy pokazać światu, że należymy do Jezusa. Relacja ze modlitwy Polska pod Krzyżem, „Twój brak to nadmiar” – w jaki sposób przestać troszczyć się o siebie a dać szanse Bogu, czy „Krew się burzy” - Niewiele wiemy o ziemskim życiu św. Januarego. On sam natomiast chce nam chyba powiedzieć coś ważnego o życiu przyszłym. 

  8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Taca z niedzieli – 15 września 2019r.; z kaplicy- £103,26, z kościoła św. Anny - £134,40.   Z Gift Aid - £93. Ostatni nasz wydatek to położenie płyt gipsowych i gładzi na ściany przez firmę w sali katechetycznej na poddaszu - £1300.  

  9. W Nelson po Mszy św. w każdą czwartą niedzielę miesiąca spotkanie dla wszystkich chętnych „Kwadransik na kawę” w pomieszczeniu socjalnym obok kościoła.  

  10. Wszystkim parafianom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki. 

INTENCJE TYGODNIA

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
KAPLICA POLSKI OŚRODEK

44 Preston New Road BB2 6AH

Poniedziałek-Piątek 8.30
Sobota 19.00
Niedziela 19.00
Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
ŚW. ANNY

France Street BB2 1LX

Niedziela 10.00
Polska Msza Święta w Accrington
ACCRINGTON
ŚW. ANNY

10 Cobham Road BB5 2AD

I Niedziela Miesiąca 13.00
Polska Msza Święta w Nelson
NELSON
ŚW. ZBAWICIELA

Bradley Hall Road BB9 8HE

II Niedziela Miesiąca 13.30
IV Niedziela Miesiąca 13.30