Czwartek 2020-07-09, Wspomnienie świętych męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera, i Towarzyszy

Mt 10,7-15
Jezus powiedział do swoich apostołów: «Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie w drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was. A jeśliby was gdzieś nie chciano przyjąć i nie dano posłuchu słowom waszym, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu».

5 Lipca 2020r. XIV Niedziela Zwykła

1. Jezus nie obiecuje, że zdejmie z nas trud czy ciężar, obiecuje natomiast, że nas pokrzepi, jeśli do Niego przyjdziemy. Czasem, pod wpływem życiowych doświadczeń, wzbraniamy się uznać siebie przed Bogiem za potrzebujących. Próbujemy sami szukać przyczyn i rozwiązań naszych problemów, zamiast zwrócić się do Niego. Jednak, aby mogła nastąpić dogłębna zmiana w naszym życiu, potrzebujemy mocy Ducha Świętego, który uzdolni nas do przezwyciężania naszych grzesznych skłonności i ograniczeń. Nie wzbraniajmy przyjść do Jezusa z naszymi ciężarami i potrzebami – On czeka, aby nas pokrzepić.
  2. W tym tygodniu wspominamy; w poniedziałek – Bł. Marię Teresę Ledóchowską, w środę – Św. Jana z Dukli, a w sobotę – Św. Benedykta patrona Europy.

3. W poniedziałek przypada Święto Apostolstwa Chorych. Pamiętajmy o wszystkich którzy podejmują opiekę przy ludziach chorych i starszych. Niech Pan Jezus ich wspiera zdrowiem i potrzebnymi siłami.

4. Przeżywamy miesiąc lipiec, zgodnie z tradycją Kościoła, poświęcony jest kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Czcimy tę tajemnicę, jednocząc się z Chrystusem w Komunii świętej, rozważając momenty przelania Krwi przez Chrystusa, zawarte w liturgii, w Piśmie Świętym czy w świadectwie męczenników.  Zachęcam do odmawiania Litanii do Przenajświętszej Krwi Zbawiciela.

5. Wobec zaistniałej sytuacji epidemii Koronowirusa – została zapowiedziana możliwość sprawowania Eucharystii, przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa. Musieliśmy w przygotowanym dokumencie wykluczyć ryzyko zagrożenia i podać w jaki sposób będziemy tych zaleceń przestrzegać.

Msze św. będą w naszej kaplicy. Według przedstawionych wymagań możemy na Mszy św. pomieścić 20 osób. W związku z tym bardzo proszę aby informacje o obecności na Mszy świętej zgłaszać pod numer 07514150534 , od czwartku do piątku. W pierwszym rzędzie myślę o osobach, które zamówiły intencje Mszalne. Osoby obecne na Mszy świętej musimy mieć ze sobą maseczki i rękawiczki. Msza z niedzieli będzie w sobotę o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 10.00 i 19.00.

6. Na ten moment nie uzyskałem potwierdzenia możliwości sprawowania Mszy Św. w kościele Św. Anny w Blackburn i Accrington oraz Nelson. Księża odpowiedzieli, że parafie nie są jeszcze przygotowane do spełnienia podanych przez rząd wymogów.

7. Łączone intencje w niedziele z racji Mszy świętej tylko o godzinie 10.00, będę odprawiał w pierwszych wolnych terminach. Bardzo proszę o duchową łączność.

8. Osoby, które pragną wesprzeć naszą parafię materialnie w tym czasie mogą dokonywać wpłat na numer konta Lloyd`s bank numer konta -00615958, sort code - 30-94-57. Dziękuję za wszystkie tą drogą przekazane ofiary.

9. Wszystkim parafianom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.