Polska Parafia Blackburn

N.M.P. KRÓLOWEJ POLSKI

Szczęść Boże!

Sobota 2019-07-20, 15. tydz. zwykły

Mt 12,14-21
Faryzeusze wyszli i odbyli naradę przeciw Jezusowi, w jaki sposób Go zgładzić. Gdy Jezus dowiedział się o tym, oddalił się stamtąd. A wielu poszło za Nim i uzdrowił ich wszystkich. Lecz im surowo zabronił, żeby Go nie ujawniali. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: „Oto mój Sługa, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moje serce ma upodobanie. Położę ducha mojego na Nim, a On zapowie prawo narodom. Nie będzie się spierał ani krzyczał, i nikt nie usłyszy na ulicach Jego głosu. Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą”.

Polska Parafia Blackburn

Ogłoszenia Parafialne

14 Lipca 2019r.  - XV Niedziela Zwykła

 1. Czasem zatrzymujemy się, zadając sobie pytania, kim jest Bóg, jaki jest sens naszego życia i istnienia świata. Zagłębiamy się w filozoficzne dywagacje i w końcu dochodzimy do wniosku, że czujemy się w tym wszystkim zagubieni. Tymczasem mamy być ufni wobec Boga jak dzieci wobec ojca. Chrystus daje nam receptę na udane życie: kochaj Boga i kochaj bliźniego, wtedy wszystko będzie miało sens. Kochaj, bo w miłości jest Bóg. Takie to zwyczajne i proste, a jednocześnie takie trudne.

 2. Miesiąc lipiec, zgodnie z tradycją Kościoła, poświęcony jest kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Zachęcam do modlitwy Litanią do Przenajświętszej Krwi Zbawiciela.

 3. W tym tygodniu wspominamy; w poniedziałek- św. Bonawentury, we wtorek – NMP z Góry Karmel, w czwartek – św. Św. Szymona z Lipnicy a w sobotę – bł. Czesława.

 4. Dziękuję wszystkim którzy zorganizowali i uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do Laydywell koło Preston w intencji naszych rodzin. 

 5. Przed nami w niedzielę 21 lipca - pielgrzymka autokarowa do Holywell i Pantasaph walijskiego Lourdes pod hasłem - W MOCYBOŻEGO DUCHA w 40. Rocznicę Pierwszej Pielgrzymki - Św. Jana Pawła II do Polski. Wyjazd godz. 7.30 z przed naszego katolickiego ośrodka. Pielgrzymce będzie przewodniczył ks. Bp Wiesław Lechowicz delegat KEP do spraw Polonii. Zapisy wszystkich chętnych po Mszach św. Koszt pielgrzymki autokarowej £15 dorośli i £5 dzieci. 
   
 6. Siostra Halina zaprasza na pielgrzymkę do Wilna; w dniach 21– 24 października 2019r. Koszt pielgrzymki to £175 plus bilet, który na obecny czas wynosi £60. Osoby chętne mogą się zgłaszać do Siostry tel; 07709799664.

 7. W Nelson przed Mszą św. o godzinie 13:00, odmawiamy różaniec. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w liturgii w Nelson i Accrington przy czytaniu komentarzy i lekcji mszalnych. W sprawie pomocy w sprzątaniu i liturgii proszę o kontaktowanie się z Marcinem 07561479498.   

 8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary z niedzieli 7 lipca 2019r.; z kaplicy - £66,76, z kościoła św. Anny - £125,44, z Accrington - £82,50, Gift Aid - £96. Dziękuję za wsparcie i wszelkie przekazane ofiary. 
   
 9. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego - który dociera do nas w stałej prenumeracie. W nowym numerze między innymi; „Pod płaszczykiem” - czy to możliwe, by wszechmocny Pan Zastępów, przy którym narody „są jak kropla wody u wiadra”, działał przez kawałeczek płótna? Czym jest szkaplerz karmelitański? “Zwyczajnie dobry ksiądz” – o nowym kandydacie na ołtarze - Księdzu Stanisławie Sudoł. Był ascetą, dobrotliwym proboszczem, niezmordowanym spowiednikiem. Czy „Bo życie jest żywe” - o wartości każdego życia, działalności kliniki Budzik i szukaniu skutecznych metod wybudzania ze śpiączki opowiada Ewa Błaszczyk. 

 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom - tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.  Wszystkim udającym się na wakacje i urlopu życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku.  

INTENCJE TYGODNIA

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
KAPLICA POLSKI OŚRODEK

44 Preston New Road BB2 6AH

Poniedziałek-Piątek 8.30
Sobota 19.00
Niedziela 19.00
Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
ŚW. ANNY

France Street BB2 1LX

Niedziela 10.00
Polska Msza Święta w Accrington
ACCRINGTON
ŚW. ANNY

10 Cobham Road BB5 2AD

I Niedziela Miesiąca 13.00
Polska Msza Święta w Nelson
NELSON
ŚW. ZBAWICIELA

Bradley Hall Road BB9 8HE

II Niedziela Miesiąca 13.30
IV Niedziela Miesiąca 13.30