Wtorek 2020-12-01, I tydz. Adwentu

Łk 10,21-24
Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić». Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

29 listopad 2020 r. I Niedziela Adwentu

1. Nie wiemy, w którym dniu nasz Pan przyjdzie, dlatego mamy uważać i czuwać bezustannie... Kiedy czas ten nadejdzie, nie mamy spać zajęci światem, ale gorliwie zajmować się sprawami Królestwa Bożego... Pan przyjdzie, Pan nadchodzi, Jego przyjście jest pewne, Jego przyjście będzie nagłe i potężne... Pan mówi do wszystkich: Czuwajcie! Szczęśliwi, którzy noszą Chrystusa w swoim sercu i zabiegają o Jego sprawy.

2. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Msze św. Roratnie w naszej kaplicy o godzinie 7.00. Dziś poświęcamy opłatki – którymi będziemy się dzielić w gronie rodzinnym podczas Wigilii. Ofiary z opłatków przeznaczamy na potrzeby parafii.

3. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” – to tytuł programu duszpasterskiego Kościoła na kolejny rok liturgiczny, który rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu. Jego mottem są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32). Rok ten będzie drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich.

4. W tym tygodniu wspominamy; w poniedziałek – Św. Andrzeja Apostoła, w czwartek – Św. Franciszka Ksawerego, a w piątek – Św. Barbarę.

5. W tym tygodniu przypadają – Pierwszy Czwartek Miesiąca – o godzinie 18.00 Msza Święta dziękczynna za Najświętszy Sakrament z modlitwą o powołania a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z Grupą Modlitewną Ojca Pio, Pierwszy Piątek Miesiąca – od godz. 17.00 - do 18.00 okazja do sakramentu pokuty a o godzinie 18.00 Msza Święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Pierwsza Sobota Miesiąca - o godzinie 18.00 – Różaniec połączony z modlitwą wynagradzającą Sercu Matki Najświętszej za nasze grzechy. Zapraszam w sposób szczególny Koło Żywego Różańca.

6. W sobotę 5 grudnia o godz. 17.00 - spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania a w niedzielę 6 grudnia o godz. 12.00 katecheza dla dzieci i o godz. 13.00 Msza św.

7. Po naszej parafii pielgrzymuje figura Matki Bożej Fatimskiej, goszcząc w rodzinach przez dwa tygodnie. Osoby, które chciałyby przyjąć figurę Maryi proszę o zgłaszanie się i zapis pod numer 07704095621.

8. Chcemy dołączyć do akcji adwentowej prowadzonej także w tym roku przez organizację Polska Niepodległa Lancashire w zorganizowaniu pomocy dla naszych rodaków na wschodzie. Artykuły o dłuższej przydatności możemy zostawiać w naszym ośrodku do 4 stycznia 2021r.

9. Wobec zaistniałej sytuacji epidemii Koronowirusa od 2 grudnia – Msze św. będą sprawowane w naszej kaplicy. Według przedstawionych wymagań możemy na Mszy św. pomieścić 25 osób. W związku z tym bardzo proszę, aby informacje o obecności na Mszy świętej zgłaszać pod numer 07514150534, od czwartku do piątku (od 10.00 – do 20.00). W pierwszym rzędzie myślę o osobach, które zamówiły intencje mszalne. Bardzo proszę, aby na Msze święta zapisywać się osobiście. Msza z niedzieli będzie w sobotę o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 10.00, 13.00 i 19.00.  Przed Mszą Św. pół godziny jak to było w naszym zwyczaju okazje do sakramentu pokuty. Dziękuję bardzo za przekazane ofiary na remont podłogi i prace w kaplicy oraz proszę nadal o wsparcie. Chcemy wywiązać się z tego zobowiązania z racji 40- rocznicy poświęcenia naszej kaplicy.

10. Osoby, które pragną wesprzeć naszą parafię materialnie w tym czasie mogą dokonywać wpłat na numer konta Lloyd`s bank numer konta -00615958, sort code - 30-94-57. Dziękuję za wszystkie przekazane tą drogą ofiary.

11. W piątek odbył się pogrzeb ŚP. + Zbigniewa Strzeleckiego . Zmarł także ŚP. +Marek Pulik, pogrzeb odbędzie się w Polsce – zmarłych polecamy modlitwie parafian.

12. Wszystkim parafianom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.