Czwartek 2019-11-14, 32. tydz. zwykły

Łk 17,20-25
Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: „Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: «Oto tu jest» albo: «tam». Oto bowiem królestwo Boże jest pośród was”. Do uczniów zaś rzekł: „Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: «Oto tam» lub: «oto tu». Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego. Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie”.

Przynależność Do Parafii

Polskie parafie Rzymsko – Katolickie w Anglii i Walii są parafiami personalnymi W praktyce oznacza to, że tylko osoba, która pisemnie wyrazi swą przynależność do wspólnoty, staje się jej oficjalnym członkiem. Ma to decydujące znaczenie w momencie przystępowania do sakramentów świętych w danym kościele. Procedura zapisania się do parafia jest bardzo prosta. Wystarczy podać swoje dane duszpasterzowi odpowiedzialnemu (proboszczowi) w naszej parafii.