Czwartek 2019-11-14, 32. tydz. zwykły

Łk 17,20-25
Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: „Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: «Oto tu jest» albo: «tam». Oto bowiem królestwo Boże jest pośród was”. Do uczniów zaś rzekł: „Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: «Oto tam» lub: «oto tu». Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego. Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie”.

Relikwie W Naszej Parafii

Nasza parafia może się poszczycić wsparciem i orędownictwem Błogosławionych i Świętych kościoła, których relikwie znajdują się w naszej kaplicy.

Relikwie (łac. Reliquiae – szczątki) w Kościele Katolickim podzielone są na trzy stopnie:

• Pierwszy Najwyższy Stopnień to relikwie będące częścią ciała samego Błogosławionego lub Świętego. Najczęściej jest to fragment układu kostnego lub inna część ciała które nie uległo rozkładowi.
  • Drugi Stopień relikwii to przedmioty z którymi Święty miał styczność za życia. Mogą to być ubrania, lub inne przedmioty codziennego użytku.
  • Trzeci stopnień relikwii to przedmioty którymi Błogosławiony lub Święty został dotknięty już po swojej śmierci np, podczas ekshumacji.

• św. Ojciec Pio - pierwszego stopnia przyznane 14 stycznia 2014 r.
  • św. Jan Paweł II - pierwszego stopnia przyznane 27 kwietnia 2014r.
  • św. Siostra Faustyna - pierwszego stopnia przyznane 17 marca 2016r.
  • św. Matka Teresa z Kalkuty - pierwszego stopnia przyznane 5 września 2016r.
  • bł. Józefina od Jezusa Ukrzyżowanego  - pierwszego stopnia przyznane 14 październik 2017 r.

W chwili obecnej nasza parafia oczekuje na relikwie Ojca Maksymiliana.