Sobota 2019-07-20, 15. tydz. zwykły

Mt 12,14-21
Faryzeusze wyszli i odbyli naradę przeciw Jezusowi, w jaki sposób Go zgładzić. Gdy Jezus dowiedział się o tym, oddalił się stamtąd. A wielu poszło za Nim i uzdrowił ich wszystkich. Lecz im surowo zabronił, żeby Go nie ujawniali. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: „Oto mój Sługa, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moje serce ma upodobanie. Położę ducha mojego na Nim, a On zapowie prawo narodom. Nie będzie się spierał ani krzyczał, i nikt nie usłyszy na ulicach Jego głosu. Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą”.

Relikwie W Naszej Parafii

Nasza parafia może się poszczycić wsparciem i orędownictwem Błogosławionych i Świętych kościoła, których relikwie znajdują się w naszej kaplicy.

Relikwie (łac. Reliquiae – szczątki) w Kościele Katolickim podzielone są na trzy stopnie:

• Pierwszy Najwyższy Stopnień to relikwie będące częścią ciała samego Błogosławionego lub Świętego. Najczęściej jest to fragment układu kostnego lub inna część ciała które nie uległo rozkładowi.
  • Drugi Stopień relikwii to przedmioty z którymi Święty miał styczność za życia. Mogą to być ubrania, lub inne przedmioty codziennego użytku.
  • Trzeci stopnień relikwii to przedmioty którymi Błogosławiony lub Święty został dotknięty już po swojej śmierci np, podczas ekshumacji.

• św. Ojciec Pio - pierwszego stopnia przyznane 14 stycznia 2014 r.
  • św. Jan Paweł II - pierwszego stopnia przyznane 27 kwietnia 2014r.
  • św. Siostra Faustyna - pierwszego stopnia przyznane 17 marca 2016r.
  • św. Matka Teresa z Kalkuty - pierwszego stopnia przyznane 5 września 2016r.
  • bł. Józefina od Jezusa Ukrzyżowanego  - pierwszego stopnia przyznane 14 październik 2017 r.

W chwili obecnej nasza parafia oczekuje na relikwie Ojca Maksymiliana.