Czwartek 2020-07-09, Wspomnienie świętych męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera, i Towarzyszy

Mt 10,7-15
Jezus powiedział do swoich apostołów: «Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie w drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was. A jeśliby was gdzieś nie chciano przyjąć i nie dano posłuchu słowom waszym, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu».

Relikwie W Naszej Parafii

Nasza parafia może się poszczycić wsparciem i orędownictwem Błogosławionych i Świętych kościoła, których relikwie znajdują się w naszej kaplicy.

Relikwie (łac. Reliquiae – szczątki) w Kościele Katolickim podzielone są na trzy stopnie:

• Pierwszy Najwyższy Stopnień to relikwie będące częścią ciała samego Błogosławionego lub Świętego. Najczęściej jest to fragment układu kostnego lub inna część ciała które nie uległo rozkładowi.
  • Drugi Stopień relikwii to przedmioty z którymi Święty miał styczność za życia. Mogą to być ubrania, lub inne przedmioty codziennego użytku.
  • Trzeci stopnień relikwii to przedmioty którymi Błogosławiony lub Święty został dotknięty już po swojej śmierci np, podczas ekshumacji.

• św. Ojciec Pio - pierwszego stopnia przyznane 14 stycznia 2014 r.
  • św. Jan Paweł II - pierwszego stopnia przyznane 27 kwietnia 2014r.
  • św. Siostra Faustyna - pierwszego stopnia przyznane 17 marca 2016r.
  • św. Matka Teresa z Kalkuty - pierwszego stopnia przyznane 5 września 2016r.
  • bł. Józefina od Jezusa Ukrzyżowanego  - pierwszego stopnia przyznane 14 październik 2017 r.

W chwili obecnej nasza parafia oczekuje na relikwie Ojca Maksymiliana.