Wtorek 2020-12-01, I tydz. Adwentu

Łk 10,21-24
Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić». Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

SAKRAMENTY ŚWIĘTE

Sakrament Chrztu Świętego

04 czerwiec 2018 admin

Chrzest jest to sakrament, w którym człowiek zostaje włączony w tajemnicę paschalną Chrystusa i we wspólnotę Kościoła przez obmycie wodą i wezwanie Trójcy Świętej.

Sakrament Bierzmowania

04 czerwiec 2018 admin

Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie rąk szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez naznaczenie charakterem doskonalej łączą się z Kościołem i mocniej są zobowiązani, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem.

Sakrament Małżeństwa

04 czerwiec 2018 admin

Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu” (Kodeks Prawa Kanonicznego, kan. 1055, § 1)

Sakrament Chorych

04 czerwiec 2018 admin

Ksiądz odwiedza chorych w szpitalach, jak również w domach, po uprzednim zawiadomieniu. W nagłych wypadkach duszpasterz dostępny jest o każdej porze.

Sakrament Pojednania

04 czerwiec 2018 admin

Możliwość Sakramentu Pojednania (spowiedź) codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. W niedzielę również przed Mszą św. Można umówić się ze spowiednikiem na inny termin.

Sakrament Eucharystii

04 czerwiec 2018 admin

Eucharystia jest to Chrystus obecny pod postaciami chleba i wina, ofiarujący siebie samego Bogu Ojcu oraz dający siebie jako pokarm duchowy wiernym złączonym w Jego ofierze.