Poniedziałek 2019-10-14, 28. tydz. zwykły

Łk 11, 29-32
Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz».

68 Pielgrzymka Polonii w Wielkiej Brytanii do Holywell i Pantasaph (galeria)

68 Pielgrzymka Polonii w Wielkiej Brytanii do Holywell i Pantasaph pod hasłem : „W mocy Bożego Ducha; W 40. Rocznicę pierwszej pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Polski” odbyła sie w tym roku 21 lipca.

Przewodniczył jej ks. bp Wiesław Lechowicz. Program modlitewny rozpoczął się od rozważania różańca, w odmawianie poszczególnych „Zdrowaś Mario…” włączali się pielgrzymi, podając swoje intencje. Była możliwość zanurzenia się w źródle św. Winfrydy, następnie droga krzyżowa a także okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

Polonijny Dzień w Holyweell i Pantasaph zakończył się Mszą świętą pod przewodnictwem ks. Biskupa.

Holywell zwane „Walijskim Lourdes” położone wysoko z rozległym widokiem na zatokę rzeki Dee, już od wieku VII słynie jako cudowne miejsce św. Winfrydy, która nieprzerwanie od 7 wieku jest czczona. Pod koniec XV wieku wokół źródła została zbudowana gotycka kaplica.

Miejsce to jest nazywane „Siódmym cudem Walii”.

Galeria zdjec z pielgrzymki