Czwartek 2020-07-09, Wspomnienie świętych męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera, i Towarzyszy

Mt 10,7-15
Jezus powiedział do swoich apostołów: «Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie w drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was. A jeśliby was gdzieś nie chciano przyjąć i nie dano posłuchu słowom waszym, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu».

68 Pielgrzymka Polonii w Wielkiej Brytanii do Holywell i Pantasaph (galeria)

68 Pielgrzymka Polonii w Wielkiej Brytanii do Holywell i Pantasaph pod hasłem : „W mocy Bożego Ducha; W 40. Rocznicę pierwszej pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Polski” odbyła sie w tym roku 21 lipca.

Przewodniczył jej ks. bp Wiesław Lechowicz. Program modlitewny rozpoczął się od rozważania różańca, w odmawianie poszczególnych „Zdrowaś Mario…” włączali się pielgrzymi, podając swoje intencje. Była możliwość zanurzenia się w źródle św. Winfrydy, następnie droga krzyżowa a także okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

Polonijny Dzień w Holyweell i Pantasaph zakończył się Mszą świętą pod przewodnictwem ks. Biskupa.

Holywell zwane „Walijskim Lourdes” położone wysoko z rozległym widokiem na zatokę rzeki Dee, już od wieku VII słynie jako cudowne miejsce św. Winfrydy, która nieprzerwanie od 7 wieku jest czczona. Pod koniec XV wieku wokół źródła została zbudowana gotycka kaplica.

Miejsce to jest nazywane „Siódmym cudem Walii”.

Galeria zdjec z pielgrzymki