Piątek 2019-12-06, 1. tydz. Adwentu

Mt 9,27-31
Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno wołali: „Ulituj się nad nami, Synu Dawida”. Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: „Wierzycie, że mogę to uczynić”? Oni odpowiedzieli Mu: „Tak, Panie”.
Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: „Według wiary waszej niech się wam stanie”. I otworzyły się ich oczy, a Jezus surowo im przykazał: „Uważajcie, niech się nikt o tym nie dowie”. Oni jednak, skoro tylko wyszli, roznieśli wieść o Nim po całej tamtejszej okolicy.

68 Pielgrzymka Polonii w Wielkiej Brytanii do Holywell i Pantasaph (galeria)

68 Pielgrzymka Polonii w Wielkiej Brytanii do Holywell i Pantasaph pod hasłem : „W mocy Bożego Ducha; W 40. Rocznicę pierwszej pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Polski” odbyła sie w tym roku 21 lipca.

Przewodniczył jej ks. bp Wiesław Lechowicz. Program modlitewny rozpoczął się od rozważania różańca, w odmawianie poszczególnych „Zdrowaś Mario…” włączali się pielgrzymi, podając swoje intencje. Była możliwość zanurzenia się w źródle św. Winfrydy, następnie droga krzyżowa a także okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

Polonijny Dzień w Holyweell i Pantasaph zakończył się Mszą świętą pod przewodnictwem ks. Biskupa.

Holywell zwane „Walijskim Lourdes” położone wysoko z rozległym widokiem na zatokę rzeki Dee, już od wieku VII słynie jako cudowne miejsce św. Winfrydy, która nieprzerwanie od 7 wieku jest czczona. Pod koniec XV wieku wokół źródła została zbudowana gotycka kaplica.

Miejsce to jest nazywane „Siódmym cudem Walii”.

Galeria zdjec z pielgrzymki