Piątek 2020-02-21, 6. tydz. zwykły

Mk 8,24 - 9,1
Jezus przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je. Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić? Bo cóż może dać człowiek w zamian za swoją duszę? Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi przed tym pokoleniem wiarołomnym i grzesznym, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swojego razem z aniołami świętymi”. Mówił także do nich: „Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy”.

Boże Narodzenie

W poniedziałek będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego.

Pamiętajmy, że Wigilia tradycyjnie powinna mieć charakter postny. Nie zapomnijmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii według św. Łukasza mówiącego o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwie, przełamaniu się opłatkiem i o wspólnym śpiewaniu kolęd.

O godzinie 24.00 w kościele św. Anny uroczysta Pasterka w intencji naszych rodzin i gości. Przed Pasterką o godzinie 23.30 – koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msza św. o godzinie 10.00 w kościele św. Anny.

W drugi dzień Świąt – Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika – Msze św. o godzinie 10.00 w kościele Św. Anny a o 19.00 w kaplicy.