Sobota 2020-10-31, 30. tydz. zwykły

Łk 14,1.7-11
Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. Opowiedział wówczas zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich: „Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: «Ustąp temu miejsca». I musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: «Przyjacielu, przesiądź się wyżej». I spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”.

Boże Narodzenie

W poniedziałek będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego.

Pamiętajmy, że Wigilia tradycyjnie powinna mieć charakter postny. Nie zapomnijmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii według św. Łukasza mówiącego o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwie, przełamaniu się opłatkiem i o wspólnym śpiewaniu kolęd.

O godzinie 24.00 w kościele św. Anny uroczysta Pasterka w intencji naszych rodzin i gości. Przed Pasterką o godzinie 23.30 – koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msza św. o godzinie 10.00 w kościele św. Anny.

W drugi dzień Świąt – Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika – Msze św. o godzinie 10.00 w kościele Św. Anny a o 19.00 w kaplicy.