Czwartek 2020-04-09, Wielki Czwartek

J 13,1-15
Było to przed Świętem Paschy. Jezus widząc, że nadeszła Jego godzina przejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował. W czasie wieczerzy, gdy diabeł już nakłonił serce Judasza Iskarioty, syna Szymona, aby Go wydać, widząc, że Ojciec dał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie, wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło, nim się przepasał. Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: „Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?” Jezus mu odpowiedział: „Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później to będziesz wiedział”. Rzekł do Niego Piotr: „Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał”. Odpowiedział mu Jezus: „Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną». Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę”. Powiedział do niego Jezus: „Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy”. Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: „Nie wszyscy jesteście czyści”. A kiedy im umył nogi, przywdział szaty, i gdy znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: „Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? Wy Mnie nazywacie «Nauczycielem» i «Panem» i dobrze mówicie, bo nim jestem. Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem”.

Całkowite Zamknięcie Kaplicy

Z przykrością informujemy że w związku z ogłoszonym przez premiera Wielkiej Brytanii całowitym zakazem przemieszczania się ludności oraz spotkań powyżej 2 osób dalsza możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie możliwa do odwołania.

Zachęcamy do korzystania z transmisji online na naszym kanale w serwisie YouTube.

Nazwa kanalu: parafiablackburnlive

Link do kanalu: https://www.youtube.com/channel/UC_CFQiK_xay4jqXCH6Hwbvw

Czcigodni Księża

Zamknięcie kościołów

W związku z poleceniem wydanym wczoraj wieczorem przez Premiera, Ministerstwo Mieszkalnictwa, Wspólnot i Władz Lokalnych wydało sprzeczny komunikat dotyczący otwarcia kościołów. W opublikowanych wytycznych, było napisane „miejsca kultu religijnego powinny zostać otwarte w celu odosobnionej modlitwy”.

Polecenie jednak bardzo ściśle określa okoliczności, w jakich można wyjść z domu:

• zakup podstawowych produktów, na przykład żywności i lekarstw, który musi być dokonywany możliwie jak najrzadziej;
  • ćwiczenia fizyczne, np. bieganie, spacer, jazda na rowerze - jeden raz dziennie, w pojedynkę lub z osobami mieszkającymi w tym samym gospodarstwie domowym;
  • w celach medycznych albo w celach zapewnienia opieki lub pomocy osobie szczególnej troski;
  • dojazd do i z pracy, ale tylko, gdy praca ta w żaden sposób nie może być wykonywana z domu.

Żaden z czterech wymienionych przypadków pozwolenia na wyjście z domu nie obejmuje odwiedzenia kościoła w celu odosobnionej modlitwy. Co więcej, pozostawienie otwartych kościołów mogłoby podważyć wolę rządu, aby ludność pozostała w domach, sam fakt, że kościoły są otwarte, mógłby zachęcać ludność do wychodzenia z domu, w tym wiele osób szczególnie narażonych na zakażenie.

Prof. Jim McManus rozmawiał z wysokim rangą urzędnikiem państwowym, i zostało dość jasno stwierdzone, że kwestie zakażenia i bezpieczeństwa w kościołach uprzednio nie zostały należycie przemyślane przez władze, i kiedy jasno wyraził opinię w tej kwestii, władze były tym przerażone i przyznały się do błędu.

Pozostawienie otwartych kościołów oznaczałoby podawanie sprzecznych wskazówek i dlatego kościoły muszą być zamknięte dla dobra innych i zatrzymania zakażeń.