Sobota 2019-07-20, 15. tydz. zwykły

Mt 12,14-21
Faryzeusze wyszli i odbyli naradę przeciw Jezusowi, w jaki sposób Go zgładzić. Gdy Jezus dowiedział się o tym, oddalił się stamtąd. A wielu poszło za Nim i uzdrowił ich wszystkich. Lecz im surowo zabronił, żeby Go nie ujawniali. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: „Oto mój Sługa, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moje serce ma upodobanie. Położę ducha mojego na Nim, a On zapowie prawo narodom. Nie będzie się spierał ani krzyczał, i nikt nie usłyszy na ulicach Jego głosu. Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą”.

Parafialne Rekolekcje Adwentowe

W dniach od 14 do 16 grudnia będziemy przeżywali w naszej parafii rekolekcje adventowe ze Św. Maksymilianem Kolbe w 100-lecie Jego święceń kapłańskich.

Rekolekcje poprowadzi o. Piotr M. Lenart OFMConv, wiceprezes Narodowego Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do wysluchania gloszonego słowa w tych dniach, podczas Mszy Świętych. Przed każdą Mszą Świętą o. Piotr będzie posługiwał w konfesjonale.