2020-08-09, 19. Niedziela zwykła

Mt 14,22-33
Gdy tłum został nasycony, zaraz Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał. Łódź zaś była już o wiele stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny. Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się, myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli. Jezus zaraz przemówił do nich: «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!» Na to odezwał się Piotr: «Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie!» A On rzekł: «Przyjdź!» Piotr wyszedł z łodzi i krocząc po wodzie, podszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: «Panie, ratuj mnie!» Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: «Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?» Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: «Prawdziwie jesteś Synem Bożym».

Pielgrzymka do Holywell i Pantasaph

Jak co roku w imieniu ks. Rektora Polskiej Misji Katolickiej oraz Księży Dekanatów Północnego, Wschodniego i Zachodniego zapraszamy wszystkich rodaków do uczestnictwa w jednodniowej, autokarowej pielgrzymce do Holywell i Pantasaph, która odbędzie się 15 Lipca 2018 (Niedziela)

Od niedzieli 24 czerwca 2018 rozpoczniemy zapisy w celu zamówienia wspólnego autokaru.

Program Pielgrzymki:

JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM W 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

godz. 10.00 - 12.00

• Przyjazd  pielgrzymów  do Holywell

godz. 10.30 -12.00

• Nawiedzenie źródła św. Winfrydy – Holywell (Well Street, CH8 7PL)
  • Czuwanie modlitewne – różaniec.
  • Procesja z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej dookoła placu przy źródle, śpiewana Litania Loretańska.
  • ODNOWIENIE PRZYRZECZŃ CHRZCIELNYCH i ŚLUBÓW JASNOGÓRSKICH ORAZ ZANURZENIE W ŹRÓDLE ŚW. WINIFREDY (dla odważnych)

godz. 13.00 - 14.00

• Droga krzyżowa w Pantasaph (Monastery Avenue, CH8 8PE)

godz. 14.00 - 15.00

• Okazja do sakramentu pojednania

godz. 15.00

• Msza Święta w intencji pielgrzymów na której kazanie wygłosi Rektor PMK w Anglii i Walii  ks. prałat Stefan Wylężek

Ulotka zaproszenie wraz z programem do pobrania.