Piątek 2020-02-21, 6. tydz. zwykły

Mk 8,24 - 9,1
Jezus przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je. Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić? Bo cóż może dać człowiek w zamian za swoją duszę? Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi przed tym pokoleniem wiarołomnym i grzesznym, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swojego razem z aniołami świętymi”. Mówił także do nich: „Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy”.

Pielgrzymka do Holywell i Pantasaph

Jak co roku w imieniu ks. Rektora Polskiej Misji Katolickiej oraz Księży Dekanatów Północnego, Wschodniego i Zachodniego zapraszamy wszystkich rodaków do uczestnictwa w jednodniowej, autokarowej pielgrzymce do Holywell i Pantasaph, która odbędzie się 15 Lipca 2018 (Niedziela)

Od niedzieli 24 czerwca 2018 rozpoczniemy zapisy w celu zamówienia wspólnego autokaru.

Program Pielgrzymki:

JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM W 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

godz. 10.00 - 12.00

• Przyjazd  pielgrzymów  do Holywell

godz. 10.30 -12.00

• Nawiedzenie źródła św. Winfrydy – Holywell (Well Street, CH8 7PL)
  • Czuwanie modlitewne – różaniec.
  • Procesja z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej dookoła placu przy źródle, śpiewana Litania Loretańska.
  • ODNOWIENIE PRZYRZECZŃ CHRZCIELNYCH i ŚLUBÓW JASNOGÓRSKICH ORAZ ZANURZENIE W ŹRÓDLE ŚW. WINIFREDY (dla odważnych)

godz. 13.00 - 14.00

• Droga krzyżowa w Pantasaph (Monastery Avenue, CH8 8PE)

godz. 14.00 - 15.00

• Okazja do sakramentu pojednania

godz. 15.00

• Msza Święta w intencji pielgrzymów na której kazanie wygłosi Rektor PMK w Anglii i Walii  ks. prałat Stefan Wylężek

Ulotka zaproszenie wraz z programem do pobrania.