2020-08-09, 19. Niedziela zwykła

Mt 14,22-33
Gdy tłum został nasycony, zaraz Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał. Łódź zaś była już o wiele stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny. Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się, myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli. Jezus zaraz przemówił do nich: «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!» Na to odezwał się Piotr: «Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie!» A On rzekł: «Przyjdź!» Piotr wyszedł z łodzi i krocząc po wodzie, podszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: «Panie, ratuj mnie!» Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: «Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?» Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: «Prawdziwie jesteś Synem Bożym».

II pielgrzymka do Rzymu

Drodzy Pielgrzymi, w związku z zaistniałą sytuacją w Italii, której nikt nie był w stanie przewidzieć, oficjalnie odwołujemy naszą pielgrzymkę.

Miała się ona odbyć w dniach 18-23.05.2020.

Prawdopodobny scenariusz to przesunięcie wyjazdu na jesień (październik).

Bierzemy też pod uwagę całkowite  odwołanie  pielgrzymki w tym roku.

Opcja ta wiązałaby się z utratą części z wpłaconej zaliczki (ok. 200 euro).

Ostateczny zwrot kosztów uzależniony jest od odpowiedzi Ryanair’a i hoteli, na którą czekamy, gdyż   opłacone zostały  bilety lotnicze i zaliczki w hotelu.

Będziemy informować w najbliższym czasie co dalej.

Pozdrawiamy polecając wszystkich w modlitwie.

Str. Halina i Ks. Rafał