Poniedziałek 2020-03-30, Wielki Post

J 8,12-20
Jezus przemówił do faryzeuszów tymi słowami: «Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia». Rzekli do Niego faryzeusze: «Ty sam o sobie dajesz świadectwo. Twoje świadectwo nie jest prawdziwe». W odpowiedzi rzekł do nich Jezus: «Nawet jeżeli Ja sam o sobie daję świadectwo, to świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem, skąd przyszedłem i dokąd idę. Wy zaś nie wiecie ani skąd przychodzę, ani dokąd idę. Wy osądzacie według zasad tylko ludzkich. Ja nie sądzę nikogo. A jeślibym nawet sądził, to sąd mój jest prawdziwy, ponieważ nie jestem sam, lecz Ja i Ten, który Mnie posłał. Także w waszym Prawie jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest prawdziwe. Oto Ja daję świadectwo o sobie samym oraz zaświadcza o Mnie Ojciec, który Mnie posłał». Na to powiedzieli Mu: «Gdzież jest twój Ojciec?» Jezus odpowiedział: «Nie znacie ani Mnie, ani mego Ojca. Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i mojego Ojca». Słowa te wypowiedział przy skarbcu, kiedy nauczał w świątyni. Mimo to nikt Go nie pojmał, gdyż godzina Jego jeszcze nie nadeszła.

Pielrzymka Polaków do Walsingham

Pielgrzymka do Walsingham odbędzie się 13 października 2018 r.

Tegoroczne hasło pielgrzymki "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" jest nawiązaniem do 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Gościem specjalnym będzie abp Mieczysław Mokrzycki - papieski sekretarz.

Otwórzcie drzwi Chrystusowi

13 października 2018 roku

Dziękczynienie za wybór na Stolicę Piotrową kard. Wojtyły

Program:

11.45 Śpiew przed kościołem w wiosce

12.00 Anioł Pański

Wyruszenie na drogę pielgrzyma i różaniec

Powitanie przez Rektora Sanktuarium

Posiłek i odpoczynek

13.30 Okazja do spowiedzi św.

14.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.00 Msza święta pod przewodnictwem