Piątek 2020-02-21, 6. tydz. zwykły

Mk 8,24 - 9,1
Jezus przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je. Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić? Bo cóż może dać człowiek w zamian za swoją duszę? Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi przed tym pokoleniem wiarołomnym i grzesznym, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swojego razem z aniołami świętymi”. Mówił także do nich: „Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy”.

Uroczystość Bożego Ciała i Bierzmowanie 2019

23 czerwca w wielu krajach, również w Wielkiej Brytanii obchodzona była Uroczystość Bożego Ciała.

W tym dniu w polskiej parafii w Blackburn, Mszy świętej oraz procesji eucharystycznej przewodniczył

biskup pomocniczy diecezji radomskiej Piotr Turzyński. Podczas Mszy św. przypomniał jak ważne jest

celebrowanie Uroczystości Ciała i Krwi Pan a także nawiązał do znanych cudów Eucharystycznych.

Po części modlitewnej odbył się piknik parafialny połączony z loteria fantową i występem muzycznym

Greków z Salonik. Wieczorem w kościele św. Anny, ksiądz biskup udzielił sakramentu bierzmowania

grupie kandydatów z parafii Blackburn oraz Lancaster

Galeria zdjęć z uroczystości Bożego Ciała 2019