Poniedziałek 2019-10-14, 28. tydz. zwykły

Łk 11, 29-32
Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz».

Wnioski o przyznanie statusu osiedlonego

Szczęść Boże Księże Prałacie!

W związku z niskim wskaźnikiem wniosków złożonych przez Polaków w Wielkiej Brytanii o przyznanie statusu osiedlonego (tzw. settled status), Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki apeluje w załączonym liście do wszystkich Rodaków na Wyspach niebędących obywatelami brytyjskimi o złożenie takiego wniosku w sytuacji, kiedy chcą oni pozostać w UK po brexicie.

Polska Misja Katolicka to bardzo ważny Partner Ambasady RP w Londynie, a także instytucja, która od lat wspiera Polaków, którzy co tydzień gromadzą się tłumnie na Mszach Św. w polskich kościołach. Dlatego też w imieniu Konsula Generalnego zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie załączonego listu do wszystkich polskich parafii w Wielkiej Brytanii zachęcając do jego odczytania w czasie ogłoszeń parafialnych. Jednocześnie zachęcamy także do dzielenia się listem oraz regularnie aktualizowanymi informacjami ze strony www.brexit.msz.gov.pl ze środowiskami polonijnymi, z którymi Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii jest w pośrednim lub bezpośrednim kontakcie.

Łączę wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiam

Radosław Gromski
II Sekretarz/Wicekonsul