Piątek 2020-10-30, 30. tydz. zwykły

Łk 14,1-6
Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. A oto zjawił się przed Nim pewien człowiek chory na wodną puchlinę. Wtedy Jezus zapytał uczonych w Prawie i faryzeuszów: „Czy wolno w szabat uzdrawiać, czy też nie?” Lecz oni milczeli. On zaś dotknął go, uzdrowił i odprawił. A do nich rzekł: „Któż z was, jeśli jego syn albo wół wpadnie do studni, nie wyciągnie go zaraz nawet w dzień szabatu?” I nie mogli Mu na to odpowiedzieć.

Wnioski o przyznanie statusu osiedlonego

Szczęść Boże Księże Prałacie!

W związku z niskim wskaźnikiem wniosków złożonych przez Polaków w Wielkiej Brytanii o przyznanie statusu osiedlonego (tzw. settled status), Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki apeluje w załączonym liście do wszystkich Rodaków na Wyspach niebędących obywatelami brytyjskimi o złożenie takiego wniosku w sytuacji, kiedy chcą oni pozostać w UK po brexicie.

Polska Misja Katolicka to bardzo ważny Partner Ambasady RP w Londynie, a także instytucja, która od lat wspiera Polaków, którzy co tydzień gromadzą się tłumnie na Mszach Św. w polskich kościołach. Dlatego też w imieniu Konsula Generalnego zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie załączonego listu do wszystkich polskich parafii w Wielkiej Brytanii zachęcając do jego odczytania w czasie ogłoszeń parafialnych. Jednocześnie zachęcamy także do dzielenia się listem oraz regularnie aktualizowanymi informacjami ze strony www.brexit.msz.gov.pl ze środowiskami polonijnymi, z którymi Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii jest w pośrednim lub bezpośrednim kontakcie.

Łączę wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiam

Radosław Gromski
II Sekretarz/Wicekonsul