Wtorek 2020-06-02, 9 tydz. zwykły

Mk 12,13-17
Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: „Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?” Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: „Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Przynieście Mi denara, chcę zobaczyć”. Przynieśli, a On ich zapytał: „Czyj jest ten obraz i napis?” Odpowiedzieli Mu: „Cezara”. Wówczas Jezus rzekł do nich: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. I byli pełni podziwu dla Niego.

Wyjazd do Liverpool dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

W niedziele 7.lipca grupa dzieci pierwszokomunijnych z Blackburn wraz z rodzicami uczestniczyła w

wyjeździe do Liverpool.

Centralnym punktem programu była Msza Święta w polskiej wspólnocie parafialnej, sprawowana przez ks. Mariusza Gutowskiego TCHR.

Dzieci miały okazję czynnie włączyć się w liturgię Mszy poprzez śpiew pieśni na dziękczynienie.

W programie dnia wyjazdowego była też wizyta w „World Muzeum”, spacer w pobliżu Doków Alberta nad rzeką Mersey oraz czas

zagospodarowany na różne atrakcje parku Sefton.

Galerai zdjec tutaj

s. Halina Pierożak