Poniedziałek 2020-03-30, Wielki Post

J 8,12-20
Jezus przemówił do faryzeuszów tymi słowami: «Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia». Rzekli do Niego faryzeusze: «Ty sam o sobie dajesz świadectwo. Twoje świadectwo nie jest prawdziwe». W odpowiedzi rzekł do nich Jezus: «Nawet jeżeli Ja sam o sobie daję świadectwo, to świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem, skąd przyszedłem i dokąd idę. Wy zaś nie wiecie ani skąd przychodzę, ani dokąd idę. Wy osądzacie według zasad tylko ludzkich. Ja nie sądzę nikogo. A jeślibym nawet sądził, to sąd mój jest prawdziwy, ponieważ nie jestem sam, lecz Ja i Ten, który Mnie posłał. Także w waszym Prawie jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest prawdziwe. Oto Ja daję świadectwo o sobie samym oraz zaświadcza o Mnie Ojciec, który Mnie posłał». Na to powiedzieli Mu: «Gdzież jest twój Ojciec?» Jezus odpowiedział: «Nie znacie ani Mnie, ani mego Ojca. Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i mojego Ojca». Słowa te wypowiedział przy skarbcu, kiedy nauczał w świątyni. Mimo to nikt Go nie pojmał, gdyż godzina Jego jeszcze nie nadeszła.

Wyjazd do Liverpool dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

W niedziele 7.lipca grupa dzieci pierwszokomunijnych z Blackburn wraz z rodzicami uczestniczyła w

wyjeździe do Liverpool.

Centralnym punktem programu była Msza Święta w polskiej wspólnocie parafialnej, sprawowana przez ks. Mariusza Gutowskiego TCHR.

Dzieci miały okazję czynnie włączyć się w liturgię Mszy poprzez śpiew pieśni na dziękczynienie.

W programie dnia wyjazdowego była też wizyta w „World Muzeum”, spacer w pobliżu Doków Alberta nad rzeką Mersey oraz czas

zagospodarowany na różne atrakcje parku Sefton.

Galerai zdjec tutaj

s. Halina Pierożak