Piątek 2020-02-21, 6. tydz. zwykły

Mk 8,24 - 9,1
Jezus przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je. Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić? Bo cóż może dać człowiek w zamian za swoją duszę? Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi przed tym pokoleniem wiarołomnym i grzesznym, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swojego razem z aniołami świętymi”. Mówił także do nich: „Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy”.

Wyjazd do Liverpool dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

W niedziele 7.lipca grupa dzieci pierwszokomunijnych z Blackburn wraz z rodzicami uczestniczyła w

wyjeździe do Liverpool.

Centralnym punktem programu była Msza Święta w polskiej wspólnocie parafialnej, sprawowana przez ks. Mariusza Gutowskiego TCHR.

Dzieci miały okazję czynnie włączyć się w liturgię Mszy poprzez śpiew pieśni na dziękczynienie.

W programie dnia wyjazdowego była też wizyta w „World Muzeum”, spacer w pobliżu Doków Alberta nad rzeką Mersey oraz czas

zagospodarowany na różne atrakcje parku Sefton.

Galerai zdjec tutaj

s. Halina Pierożak