Wtorek 2019-11-19, 33. tydz. zwykły

Łk 19,1-10
Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”.
Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.

XVIII Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa" już w najbliższą niedzielę

14 października 2018 r. w Polsce i w środowiskach polonijnych na świecie będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa".

Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. „Promieniowanie ojcostwa” to bowiem tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.

Podczas obchodów Dnia Papieskiego chcemy zogniskować nasze rozważania i działania wokół dwóch ważnych rocznic z życia św. Jana Pawła II oraz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W bieżącym roku będziemy przeżywać 60. rocznicę święceń biskupich Karola Wojtyły (4 lipca 1958 roku Papież Pius XII mianował Księdza Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej; 28 września 1958 roku Karolowi Wojtyle została udzielona sakra biskupia).

W tym roku obchodzimy także 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego. Działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku.

Dzień Papieski będziemy też przeżywać w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania Niepodległości.