Czwartek 2020-07-09, Wspomnienie świętych męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera, i Towarzyszy

Mt 10,7-15
Jezus powiedział do swoich apostołów: «Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie w drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was. A jeśliby was gdzieś nie chciano przyjąć i nie dano posłuchu słowom waszym, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu».

Zmarł jeden z proboszczów naszej parafii- ŚP. ks. Aleksander Michałowski.

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 3 października 2019 r. w Zambrowie odszedł do Pana śp. ks. Aleksander MICHAŁOWSKI SChr.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Aleksandra odbędą się 5 października (sobota) w Szumowie. Msza Święta w kościele pw. NMP Częstochowskiej (ul. 1 Maja 60; kod: 18-305) rozpocznie się o godz. 12.00. Bezpośrednio po Eucharystii odprowadzenie śp. ks. Aleksandra Michałowskiego na cmentarz parafialny w Szumowie.

Ks. Aleksander Michałowski SChr urodził się 22 lipca 1931 r. w Poznaniu. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił 17 września 1952 r. Dnia 28 września 1952 r. rozpoczął kanoniczny nowicjat, pierwszą profesję złożył 29 września 1953 r., zaś dozgonną 29 września 1956 r. Święcenia kapłańskie przyjął 29 października 1961 r. w Rzymie z rąk ks. bpa Giovanni Canestri. Po przyjęciu święceń kapłańskich pracował we Francji (Roubaix). W latach 1963-1997 był duszpasterzem Polaków w Anglii: Dunstable, Blackburn, Scunthorpe, Newcastle-Upon-Tyne. Następnie pracował na Islandii: Reykjawik i Keflavik. W 2002 r. powrócił do Polski i został skierowany do domu zakonnego w Ziębicach w charakterze rezydenta.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!