Piątek 2020-02-21, 6. tydz. zwykły

Mk 8,24 - 9,1
Jezus przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je. Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić? Bo cóż może dać człowiek w zamian za swoją duszę? Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi przed tym pokoleniem wiarołomnym i grzesznym, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swojego razem z aniołami świętymi”. Mówił także do nich: „Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy”.

Zmarł jeden z proboszczów naszej parafii- ŚP. ks. Aleksander Michałowski.

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 3 października 2019 r. w Zambrowie odszedł do Pana śp. ks. Aleksander MICHAŁOWSKI SChr.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Aleksandra odbędą się 5 października (sobota) w Szumowie. Msza Święta w kościele pw. NMP Częstochowskiej (ul. 1 Maja 60; kod: 18-305) rozpocznie się o godz. 12.00. Bezpośrednio po Eucharystii odprowadzenie śp. ks. Aleksandra Michałowskiego na cmentarz parafialny w Szumowie.

Ks. Aleksander Michałowski SChr urodził się 22 lipca 1931 r. w Poznaniu. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił 17 września 1952 r. Dnia 28 września 1952 r. rozpoczął kanoniczny nowicjat, pierwszą profesję złożył 29 września 1953 r., zaś dozgonną 29 września 1956 r. Święcenia kapłańskie przyjął 29 października 1961 r. w Rzymie z rąk ks. bpa Giovanni Canestri. Po przyjęciu święceń kapłańskich pracował we Francji (Roubaix). W latach 1963-1997 był duszpasterzem Polaków w Anglii: Dunstable, Blackburn, Scunthorpe, Newcastle-Upon-Tyne. Następnie pracował na Islandii: Reykjawik i Keflavik. W 2002 r. powrócił do Polski i został skierowany do domu zakonnego w Ziębicach w charakterze rezydenta.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!