Czwartek 2019-11-14, 32. tydz. zwykły

Łk 17,20-25
Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: „Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: «Oto tu jest» albo: «tam». Oto bowiem królestwo Boże jest pośród was”. Do uczniów zaś rzekł: „Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: «Oto tam» lub: «oto tu». Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego. Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie”.

Grupa Ojca Pio

Grupa Modlitewna Ojca Pio w naszej Parafii rozpoczęła swoja działalność w grudniu 2008 roku.

Wzorowana jest na grupach modlitewnych, które zaczął zakładać  Ojciec Pio w 1942 roku, jako odpowiedź na wezwanie papieża, do modlitwy w tam tym trudnym czasie.

Nasza grupa spełnia to wezwanie spotykając się na co miesięcznej adoracji polecając Bogu za wstawiennictwem świętego Ojca Pio sprawy świata, parafii oraz osobiste.

Grupa czyni także uczynki miłosierdzia, po przez regularną zbiórkę funduszy, min. przez trzy lata grupa prowadziła duchową adopcje niewidomej dziewczynki z Rwandy, wspomagała ośrodek dla niewidomych w Laskach pod Warszawą, a ostatnio wpłaca zebrane środki na Dom Ulgi w Cierpieniu w San Giovani Rotondo, którego założycielem jest nasz święty.

Od 2014 roku nasza parafia posiada także relikwie pierwszego stopnia, które umieszczone są w kaplicy po prawej stronie ołtarza obok obrazu z wizerunkiem Świętego Ojca Pio.

Serdecznie zapraszamy na wspólną adorację w każdy pierwszy czwartek po wieczornej Mszy Świętej.