Wtorek 2020-06-02, 9 tydz. zwykły

Mk 12,13-17
Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: „Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?” Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: „Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Przynieście Mi denara, chcę zobaczyć”. Przynieśli, a On ich zapytał: „Czyj jest ten obraz i napis?” Odpowiedzieli Mu: „Cezara”. Wówczas Jezus rzekł do nich: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. I byli pełni podziwu dla Niego.

Grupa Ojca Pio

Grupa Modlitewna Ojca Pio w naszej Parafii rozpoczęła swoja działalność w grudniu 2008 roku.

Wzorowana jest na grupach modlitewnych, które zaczął zakładać  Ojciec Pio w 1942 roku, jako odpowiedź na wezwanie papieża, do modlitwy w tam tym trudnym czasie.

Nasza grupa spełnia to wezwanie spotykając się na co miesięcznej adoracji polecając Bogu za wstawiennictwem świętego Ojca Pio sprawy świata, parafii oraz osobiste.

Grupa czyni także uczynki miłosierdzia, po przez regularną zbiórkę funduszy, min. przez trzy lata grupa prowadziła duchową adopcje niewidomej dziewczynki z Rwandy, wspomagała ośrodek dla niewidomych w Laskach pod Warszawą, a ostatnio wpłaca zebrane środki na Dom Ulgi w Cierpieniu w San Giovani Rotondo, którego założycielem jest nasz święty.

Od 2014 roku nasza parafia posiada także relikwie pierwszego stopnia, które umieszczone są w kaplicy po prawej stronie ołtarza obok obrazu z wizerunkiem Świętego Ojca Pio.

Serdecznie zapraszamy na wspólną adorację w każdy pierwszy czwartek po wieczornej Mszy Świętej.