Piątek 2020-02-21, 6. tydz. zwykły

Mk 8,24 - 9,1
Jezus przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je. Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić? Bo cóż może dać człowiek w zamian za swoją duszę? Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi przed tym pokoleniem wiarołomnym i grzesznym, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swojego razem z aniołami świętymi”. Mówił także do nich: „Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy”.

Koło Koronkowe

Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do głoszenia Bożego Miłosierdzia nową formą modlitwy jaką jest Koło Koronkowe.

Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia Mojego, osłaniam je przez życie całe, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem. (Dz. 1075).

Co to jest Koło Koronkowe?

Koło Koronkowe składa się z 9 osób. Każdy z członków codziennie odmawia Koronkę do Bożego Miłosierdzia i jeden dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia, więc każdego dnia odmawiana jest cała nowenna przez poszczególnych członków Koła.

Celem Kół Koronkowych jest szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego, oraz świadczenie miłosierdzia bliźnim: modlitwą, słowem i czynem.

Pierwsze Koło Koronkowe powstało około 2,5 roku temu w Tarnowie- Mościcach, a pomysłodawczynią jest S. Marietta Kruszewska ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Pierwsze spotkanie Koła w naszej Parafii odbyło się 9 stycznia 2016r.

Spotykamy się w każdą 3-cią niedzielę miesiąca na Adoracji Najświętszego Sakramentu w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 w naszej kaplicy. Śpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, rozważamy fragmenty Dzienniczka, jak również odmawiamy Litanię do Bożego Miłosierdzia.

Po Adoracji członkowie Koła Koronkowego wymieniają się dniami Nowenny do Bożego Miłosierdzia.

Nowenna, podobnie jak Koronka, to wielki dar od Pana Jezusa, włączmy się więc w to Dzieło Bożego Miłosierdzia.

W tej chwili są w naszej Parafii 2 grupy (po 9osób) , trwają zapisy do 3-ciej grupy.

Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się u Grzegorza pod numerem telefonu +34 611 345 341 (poprzez SMS)

Na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy wszystkich, nie tylko członków Koła.