Poniedziałek 2020-06-01, ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA

J 2,1-11
W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów.
A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła moja godzina”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: „Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Ci zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem, i nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli, przywołał pana młodego i powiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

Koło Koronkowe

Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do głoszenia Bożego Miłosierdzia nową formą modlitwy jaką jest Koło Koronkowe.

Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia Mojego, osłaniam je przez życie całe, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem. (Dz. 1075).

Co to jest Koło Koronkowe?

Koło Koronkowe składa się z 9 osób. Każdy z członków codziennie odmawia Koronkę do Bożego Miłosierdzia i jeden dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia, więc każdego dnia odmawiana jest cała nowenna przez poszczególnych członków Koła.

Celem Kół Koronkowych jest szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego, oraz świadczenie miłosierdzia bliźnim: modlitwą, słowem i czynem.

Pierwsze Koło Koronkowe powstało około 2,5 roku temu w Tarnowie- Mościcach, a pomysłodawczynią jest S. Marietta Kruszewska ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Pierwsze spotkanie Koła w naszej Parafii odbyło się 9 stycznia 2016r.

Spotykamy się w każdą 3-cią niedzielę miesiąca na Adoracji Najświętszego Sakramentu w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 w naszej kaplicy. Śpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, rozważamy fragmenty Dzienniczka, jak również odmawiamy Litanię do Bożego Miłosierdzia.

Po Adoracji członkowie Koła Koronkowego wymieniają się dniami Nowenny do Bożego Miłosierdzia.

Nowenna, podobnie jak Koronka, to wielki dar od Pana Jezusa, włączmy się więc w to Dzieło Bożego Miłosierdzia.

W tej chwili są w naszej Parafii 2 grupy (po 9osób) , trwają zapisy do 3-ciej grupy.

Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się u Grzegorza pod numerem telefonu +34 611 345 341 (poprzez SMS)

Na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy wszystkich, nie tylko członków Koła.