2018-08-19, 20. Niedziela zwykła

J 6,51-58
Jezus powiedział do tłumów: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życia świata”. Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: „Jak On może nam dać swoje ciało na pożywienie?” Rzekł do nich Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywać ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje ciało i krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

Duszpasterz

Proboszczem naszej parafii jest ks. Robert Pytel

Krótki życiorys Ks. Robert , syn Henryka i Janiny z domu Tydek urodził sie 25.08.1967 w Starachowicach. Uczęszczał do szkoły podstawowej nr.3 im Władysława Broniewskiego w Starachowicach. Tam też stawiał swoje pierwsze kroki w parafii św Trójcy, służąc Panu Bogu jako ministrant. Był nim aż do matury w II Liceum Ogólnokształcącym. Ma dwie siostry Izabellę i Monikę.

Wykształcenie: 1973-1982 Szkoła Podstawowa nr3 im. Władysława Broniewskiego w Starachowicach 1978-1982 Szkoła Muzyczna w Starachowicach – akordeon 1982-1986 Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica- profil ogólny 1986-1992 Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu i Radomiu 1997-1999 Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie – studia magisterskie – teologia dogmatyczna Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie – studia dyplomowe – homiletyka Uniwersytet Jagielloński – Filologia Polska – retoryka 1999 – tytuł magistra teologii na Papieskiej Akademii w Krakowie 2000 – tytuł licencjata teologii na Papieskiej Akademii w Krakowie 1999-2001 studia doktoranckie na Papieskiej Akademii w Krakowie – teologia dogmatyczna „Maryja jako Pośredniczka w dziele zbawienia na podstawie nauczania Ojca Św. Jana Pawła II”

Praca : 1992-1994 – Parafia rzymskokatolicka w Drzewicy św. Łukasza 1994-1999 – Parafia rzymskokatolicka w Skarżysku- Kamienna św. Brata Alberta 1999-2004 – Parafia rzymskokatolicka w Radomiu, św. Teresy od Dzieciątka Jezus 2004-2007 – Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole k / Puław

Pełnione obowiązki: 1992-1994 – katechety w szkole podstawowej i średniej w Drzewicy – kapelana młodzieży , Odnowy w Duchu Świętym, Kół Żywego Różańca – duszpasterstwo pielgrzymkowe 1994- 1999 – katechety w szkole średniej – opiekuna Straży Honorowej Serca Jezusowego – opiekuna Kół Żywego Różańca – opiekuna Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – opiekuna Zespołu Charytatywnego – opiekuna Koła Misyjnego – kapelana szpitala 1999 -2004 – opiekuna Grup Neokatechumenalnych – opiekuna i moderatora diecezjalnego Kół Żywego Różańca – katechety w szkole podstawowej integracyjnej dzieci z wadami słuchu i ruchu 2004 – 2007 -wikariusz i administrator Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole kolo Puław 2007 – delegowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii – Blackburn