2018-10-21, 29. Niedziela zwykła

Mk 10,35-45
Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, zbliżyli się do Jezusa i rzekli: „Nauczycielu, chcemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy”. On ich zapytał: „Co chcecie, żebym wam uczynił?” Rzekli Mu: „Użycz nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, drugi po lewej Twej stronie”. Jezus im odparł: „Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?” Odpowiedzieli Mu: „Możemy”. Lecz Jezus rzekł do nich: „Kielich, który Ja mam pić, pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane”. Gdy dziesięciu to usłyszało, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: „Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielki, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu”.

Historia Parafii

Nasza parafia jest rozległa i oprócz Blackburn,obejmuje: Accrington, Burlney, Clitheroe , Colne, Darwen, Great Harwood, Langho, Nelson, Oswaldtwistle i Rishton

W historii naszej Parafii wyróżnia się P.Ryszard Grzybowski który był prezesem przez prawie 25 lat. Za jego czasów powstał ośrodek parafialny, który Pan Ryszard uważał za swój dom i gorliwie się o niego troszczył. W imię uznania Pan Grzybowski został honorowym prezesem naszej parafii. Kolejne funkcje prezesów pełnili : Zdzisław Kozłowski , Zdzisław Sudnik , Ireneusz Poniński, Rober Gluc oraz Anna Czarniecka

Obecnym prezesem parafii jest Pan Mariusz Kaldon