Sobota 2018-06-23, 11. tydz. zwykły

Mt 6,24-34
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie o wiele pewniej was, małej wiary? Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkie potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy”.

Historia Parafii

Nasza parafia jest rozległa i oprócz Blackburn,obejmuje: Accrington, Burlney, Clitheroe , Colne, Darwen, Great Harwood, Langho, Nelson, Oswaldtwistle i Rishton

W historii naszej Parafii wyróżnia się P.Ryszard Grzybowski który był prezesem przez prawie 25 lat. Za jego czasów powstał ośrodek parafialny, który Pan Ryszard uważał za swój dom i gorliwie się o niego troszczył. W imię uznania Pan Grzybowski został honorowym prezesem naszej parafii. Kolejne funkcje prezesów pełnili : Zdzisław Kozłowski , Zdzisław Sudnik , Ireneusz Poniński, Rober Gluc oraz Anna Czarniecka

Obecnym prezesem parafii jest Pan Mariusz Kaldon