Polska Parafia Blackburn

N.M.P. KRÓLOWEJ POLSKI

Szczęść Boże!

Środa 2019-02-20, 6. tydz. zwykły

Mk 8,22-26
Jezus i uczniowie przyszli do Betsaidy. Tam przyprowadzili Mu niewidomego i prosili, żeby się go dotknął. On ujął niewidomego za rękę i wyprowadził go poza wieś. Zwilżył mu oczy śliną, położył na niego ręce i zapytał: „Czy widzisz co?” A gdy przejrzał, powiedział: „Widzę ludzi, bo gdy chodzą, dostrzegam ich niby drzewa”. Potem znowu położył ręce na jego oczy. I przejrzał on zupełnie, i został uzdrowiony; wszystko widział teraz jasno i wyraźnie. Jezus odesłał go do domu ze słowami: „Tylko do wsi nie wstępuj”.

Polska Parafia Blackburn

Ogłoszenia Parafialne

17 Luty 2019 r. - VI Niedziela Zwykła 

 1. Wciąż fałszywi prorocy wynoszeni są na piedestał, a prawdziwi prorocy poniżani, wyśmiewani lub - w najlepszym wypadku - ignorowani, traktowani z uśmiechem politowania. Błogosławieństwa i przekleństwa Jezusa są ponadczasowe. Zresztą tak jak całe Pismo Święte. Dlatego, kiedy znajdujemy się w trudnych sytuacjach życiowych, powinniśmy powtarzać sobie, że "to już było, że tego samego doświadczali nasi bracia w wierze sto, pięćset i dwa tysiące lat temu." Bo taki jest los proroków i apostołów wszelkich czasów i epok.

 2. W niedzielę o godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia z Kołem Koronkowym. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 3. W tym tygodniu wspominamy; w piątek – święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w sobotę – św. Polikarpa.

 4. W Kościele obchodzimy 22 lutego święto Katedry świętego Piotra, Apostoła. Chrześcijanie rzymscy obchodzili to święto od IV w., wspominając, że Apostoł był biskupem tego miasta. W ten sposób składali hołd św. Piotrowi za to, że właśnie w Rzymie założył gminę chrześcijańską i miasto obrał za stolicę chrześcijaństwa. Pamiętajmy w modlitwie o papieżu Franciszku.

 5. Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii organizuje Dni Młodych 2019, które odbędą się od 14 do 16 czerwca w Laxton Hall. Celem jest dziękczynienie za bierzmowanie i pogłębienie wiary. Przedział wiekowy uczestników to od 14 do 21 lat. Osoby chętne z naszej parafii mogą się zapisywać u Siostry Haliny albo Księdza Proboszcza. Koszt pobytu £30.

 6. Dziękuje wszystkim których mogłem odwiedzić podczas wizyty duszpasterskiej. Niech Pan błogosławi Wam i ma w opiece w miejscach waszego codziennego życia. Dziękuje za życzliwe przyjęcie i okazane serce.

 7. W każdy czwartek o godzinie 21.00 w naszej kaplicy Apel Jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  

 8. W Nelson przed Mszą św. o godzinie 13.00, odmawiamy różaniec. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w liturgii w Nelson i Accrington przy czytaniu komentarzy i lekcji mszalnych. W sprawie pomocy w sprzątaniu i liturgii proszę o kontaktowanie się z Marcinem 07561479498.  

 9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary z niedzieli – 10 lutego 2019 r.: z kaplicy - £78,90, z kościoła św. Anny; pierwsza kolekta - £ 150,06, druga kolekta - £96,10, z Nelson -£ 85,39, Gift Aid -£131. Bóg zapłać za wsparcie i przekazane ofiary.  

 10. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego - który dociera do nas w stałej prenumeracie. W nowym numerze między innymi; „Jak się uczy cudze dzieci?” – jak wygląda dziś nauka w szkołach od strony nauczycieli, „Bogu modlitwa niepotrzebna” – dlaczego modlitwa potrzebna jest człowiekowi, czy „Pokój w imię Boga”- największe ludobójstwa dokonywały się nie w imię Boga, ale w imię człowieka, to znaczy w imię ideologii nowego człowieka i nowego, lepszego świata. 

 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom - tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.  

INTENCJE TYGODNIA

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
KAPLICA POLSKI OŚRODEK

44 Preston New Road BB2 6AH

Poniedziałek-Piątek 8.30
Sobota 19.00
Niedziela 19.00
Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
ŚW. ANNY

France Street BB2 1LX

Niedziela 10.00
Polska Msza Święta w Accrington
ACCRINGTON
ŚW. ANNY

10 Cobham Road BB5 2AD

I Niedziela Miesiąca 13.00
Polska Msza Święta w Nelson
NELSON
ŚW. ZBAWICIELA

Bradley Hall Road BB9 8HE

II Niedziela Miesiąca 13.30
IV Niedziela Miesiąca 13.30