Piątek 2019-06-21, Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika

Mt 6,19-23
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność”.

16 czerwca 2019r.  - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. „Wielbimy odrębność Osób, jedność w istocie i równość w majestacie.” Wielbimy, i nic nadto, ponieważ przerasta nas Tajemnica Boga; wielbimy, ponieważ dotykamy jej zaledwie „opuszkiem” wiary; wielbimy, ponieważ przeczuwamy, że wciąż pozostajemy zanurzeni w miłości Trzech. Wielbimy pokornym umysłem, który bez Ducha Prawdy o tym największym cudzie nie byłby w stanie nic powiedzieć. Wielbimy sercem prostym, które nie będzie nawet próbować przelewać muszelką oceanu. Wielbimy z całym Kościołem tą najprostszą modlitwą: Chwała Ojcu, i Synowi, i Duchowi Świętemu”.

2. Przeżywana dziś - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - jest okazją do stanięcia przed Jezusem z prośbą, by pomógł nam zrozumieć, poznać i docenić miłość Ojca – i odpowiedzieć na nią z mocą i radością, pochodzącą od Ducha Świętego. Jest okazją, by naśladować w swym życiu miłość Bożych Osób. By nasze życie toczyło się w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

3. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia do naszej kaplicy na modlitwę z Grupą Koronkową.

4. W tym tygodniu wspominamy; w poniedziałek - Św. Brata Alberta Chmielowskiego a w piątek – św. Alojzego Gonzagę.

5. W czwartek przypada w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej kaplicy Msza Św. o godzinie 18.00.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej Rodzinie Parafialnej Uroczystość Bożego Ciała na Mszy świętej o godzinie 10.00 przed naszym katolickim ośrodkiem. Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Mszę św. poprowadzi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Turzyński z Radomia. Zapraszam do pomocy w przygotowaniu placu i ołtarzy w sobotę 22 czerwca o godzinie 10.00. Proszę w sposób szczególny o przygotowanie ołtarzy; pierwszy – KŻR, drugi – Grupę Koronkową i Ojca Pio, trzeci – Neokatechumenat, a czwarty - Parafian. Dzieci po pierwszej Komunii Świętej i rocznicowe, zapraszam do pomocy w procesji, dziewczynki do sypania kwiatów, panów do asysty procesyjnej i sztandarów. Po uroczystości tradycyjnie odbędzie się piknik parafialny. Dziękuję wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród na parafialną loterię. Zapraszamy wszystkich którzy chcieliby zaprezentować swoją pracę.

7. W niedzielę 23 czerwca o godzinie 18.00 w kościele św. Anny, sakramentu  bierzmowania naszej młodzieży udzieli - Ks. Bp Piotr. Spowiedź młodzieży i świadków w piątek 21 czerwca o godzinie 17.00 w kaplicy.

8. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu w czwartek i piątek o godz. 18.00.

9. W każdy czwartek o godzinie 21:00 w naszej kaplicy Apel Jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Przed nami dwie pielgrzymki w miesiącu lipcu. Piesza pielgrzymka w intencji Rodzin do La ydywell koło Preston – 13 lipca i autokarowa do Holywell i Pantasaph – w niedzielę 21 lipca. Zapisy wszystkich chętnych po Mszach św. Koszt pielgrzymki autokarowej £15 dorośli i £5 dzieci.

11. W Nelson przed Mszą św. o godzinie 13:00, odmawiamy różaniec. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w liturgii w Nelson i Accrington przy czytaniu komentarzy i lekcji mszalnych. W sprawie pomocy w sprzątaniu i liturgii proszę o kontaktowanie się z Marcinem 07561479498.

12. Msza św. w Nelson z racji Uroczystości Bożego Ciała będzie w piątą niedzielę miesiąca - 30 czerwca 2019 r. o godz. 13.30.

13. Bóg zapłać za wszelkie ofiary z niedzieli 9 czerwca 2019r.; z kaplicy - £94,71, z kościoła św. Anny - £374,65, z Nelson -£106,50, Gift Aid -£75. Dziękuję za wsparcie i wszelkie przekazane ofiary.

14. Siostra Halina zaprasza na pielgrzymkę do Wilna; w dniach 21– 24 października 2019r. Koszt pielgrzymki to £175 plus bilet, który na obecny czas wynosi £60. Osoby chętne mogą się zgłaszać do Siostry tel; 07709799664

15. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego - który dociera do nas w stałej prenumeracie. W nowym numerze między innymi; „Trzeba z nimi być” – O tym, co oglądanie w internecie czy telewizji brutalnych treści robi z mózgami naszych dzieci, mówi dr Marek Kaczmarzyk. „Wspólnota Bóg” - Ludzie mają takie poglądy, jakie są ich wspólnoty. Od tego, w jakiej żyjesz wspólnocie, może zależeć twoje zbawienie. „Bóg nie jest księgowym” - co zrobić, gdy człowiek łapie się na tym, że modlitwa staje się uciążliwym obowiązkiem?

16. Wszystkim jubilatom i solenizantom - tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.