Polska Parafia Blackburn

N.M.P. KRÓLOWEJ POLSKI

Szczęść Boże!

2018-08-19, 20. Niedziela zwykła

J 6,51-58
Jezus powiedział do tłumów: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życia świata”. Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: „Jak On może nam dać swoje ciało na pożywienie?” Rzekł do nich Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywać ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje ciało i krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

Polska Parafia Blackburn

Ogłoszenia Parafialne

Sierpień 2018r. 

 1. Sierpień to w polskiej pobożności miesiąc niemalże równie maryjny jak maj. Oby zawsze naszej maryjnej pobożności towarzyszyła także maryjna wierność Jej Synowi. 

 2. Podczas mojego pobytu na urlopie posługę duszpasterską będzie pełnił Ks. Paweł Mańturzyk . Kontakt z Ks. Pawłem; telefon komórkowy 07561015817 oraz parafialny telefon stacjonarny 01254 57067.
   
 3. Pierwszy Czwartek Miesiąca – 2 sierpnia Msza św. dziękczynna za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa o godzinie 18.00 a po niej adoracja z grupą modlitewną Ojca Pio. W Pierwszy Piątek Miesiąca – 3 sierpnia, od godziny 17.00 - 18.00 okazja do sakramentu pokuty. O godzinie 18.00 Msza św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W Pierwszą Sobotę Miesiąca – 4 sierpnia o godzinie 18.00 modlitwa różańcowa z Różą Różańca Świętego naszej parafii.  

 4. W poniedziałek 6 sierpnia – przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego – Msza Św. w naszej kaplicy o godz. 19.00 .

 5. 15 sierpnia – w środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Msza św. o godzinie 19.00.  

 6. W trzecią niedzielę miesiąca 19 sierpnia 2018 r.  o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia z Kołem Koronkowym .

 7. W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia – wypada w tym roku w niedzielę . Na Mszach Świętych, będziemy dziękować Bogu za naszą Patronkę.  

 8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego - który dociera do nas w stałej prenumeracie.  

 9. Polska Misja Katolicka organizuje 2 września 66 pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford . Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: Maryja Służebnicą Ducha Świętego, a gościem honorowym będzie ksiądz arcybiskup Tadeusz Wojda.  Podczas pielgrzymki uroczyste poświęcenie i nałożenie szkaplerzy . Zapisy na pielgrzymkę w naszej parafii  w sierpniu . 

 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom - tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim udającym się na urlopy, życzymy bezpiecznego i dobrego odpoczynku.  

 11. Dziękuję za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła świętej Anny. W drugą i czwartą niedzielę miesiąca druga taca przeznaczona jest na wymienione potrzeby.  

 12. Apel o dar abstynencji  - “Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji. Prośmy Maryję, Królową Polski, aby wspierała nas w naszych szlachetnych postanowieniach dobrowolnej abstynencji, podejmowanej z miłości do bliźnich i do naszej Ojczyzny.” – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

 

 

INTENCJE TYGODNIA

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
KAPLICA POLSKI OŚRODEK

44 Preston New Road BB2 6AH

Poniedziałek-Piątek 8.30
Sobota 19.00
Niedziela 19.00
Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
ŚW. ANNY

France Street BB2 1LX

Niedziela 10.00
Polska Msza Święta w Accrington
ACCRINGTON
ŚW. ANNY

10 Cobham Road BB5 2AD

I Niedziela Miesiąca 13.00
Polska Msza Święta w Nelson
NELSON
ŚW. ZBAWICIELA

Bradley Hall Road BB9 8HE

II Niedziela Miesiąca 13.30
IV Niedziela Miesiąca 13.30