Sobota 2018-06-23, 11. tydz. zwykły

Mt 6,24-34
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie o wiele pewniej was, małej wiary? Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkie potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy”.

XI Niedziela Zwykła – 17 czerwca  2018 r.

1. Gdy przychodzimy po całym tygodniu pracy w niedzielę na Mszę świętą, Bóg chciałby ten czas wykorzystać, dając nam jak najwięcej. To właśnie tutaj On, Siewca, będzie chciał siać swoje słowo w naszych sercach. On wie, że niektórzy z nas są jak gleba żyzna, niektórzy jak gleba piaszczysta, a inni to po prostu kamienie. Jednak Boski Siewca się nie męczy, sieje swoje ziarno we wszystkich i oczekuje, że wydamy plony. Stawajmy się przed Nim najlepszą glebą, na jaką nas stać, pozwólmy, żeby zasiane dzisiaj słowo mogło w nas przynosić jak najbogatsze plony.

2. Przeżywamy dziś w Anglii - Dzień Ojca . W Polsce przypada on w sobotę 23 czerwca – polecajmy w modlitwie naszych ojców . Niech Pan żyjącym błogosławi i wspiera potrzebnymi łaskami a zmarłych ojców obdarzy życiem wiecznym.

3. O godz. 15.00 w niedzielę – Godzina Miłosierdzia w naszej kaplicy . Serdecznie zapraszam do modlitwy z Kołem Koronkowym .

4. W tym tygodniu wspominamy; w czwartek – św. Alojzego Gonzagę a w przyszłą niedzielę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. W poniedziałek udajemy się na pielrzymkę do Grecji – śladami Świętego Pawła .

6. Pielgrzymka do Holywell i Pantasaph odbędzie się w niedzielę 15 lipca . Informacje znajdują się na stronie internetowej [ Zobacz Informacje ] . Od przyszłej niedzieli będziemy organizować zapisy na pielgrzymkę.

7. W piątek z racji pielgrzymki do Grecji nie będzie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa . Zachęcam do modlitwy w naszych rodzinach zawierzając nasze sprawy Sercu Pana Jezusa.

8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego - który dociera do nas w stałej prenumeracie.

9. W Nelson przed Mszą św. o godzinie 13.00 , będzie odmawiany różaniec. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w liturgii w Nelson i Accrington przy czytaniu komentarzy i lekcji mszalnych. W sprawie pomocy w sprzątaniu i liturgii proszę o kontaktowanie się z Marcinem 07561479498. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Colne; od poniedziałku do piątku , od godz. 10.00 – do 16.00 w kościele Sacred Heart.

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary z niedzieli – 10 czerwca 2018 r. : z kaplicy- £ 125,93 , z kościoła św. Anny ; pierwsza kolekta - £ 131,60 , druga kolekta - £ 85,70 , z Nelson - £ 82  , z Gift Aid - £126 .

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom - tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Cobham Road BB56AD