Piątek 2018-12-14, Wspomnienie Św. Jana Od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła

Mt 11,16-19
Jezus powiedział do tłumów: „Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest ono do przebywających na rynku dzieci, które przymawiają swym rówieśnikom: «Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie zawodzili». Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: «Zły duch go opętał». Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije, a oni mówią: «Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników». A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny”.

9 Grudnia - II Niedziela Adventu

1. W codziennym życiu zdarza się nam spotykać ludzi bardzo krytycznych i wymagających, którzy łatwo dostrzegają nasze wady i błędy, obnażając je ciętym językiem. Zazwyczaj nie darzymy ich sympatią, często wręcz ich ignorujemy. A przecież mają oni w sobie coś z Jana Chrzciciela, surowego proroka wzywającego do nawrócenia. Surowość, z jaką drugi człowiek widzi nasze wady i błędy, nie zawsze jest wynikiem jego stronniczości. Często może być reakcją na naszą zatwardziałość serca i wezwaniem do przemiany życia.

2. W II niedzielę Adwentu, czyli 9 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy w Kościele w Polsce już po raz dziewiętnasty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji. Pragniemy zapewnić – napisali organizatorzy, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Przeżywany w Polsce i na placówkach polonijnych „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” tam, za wschodnią granicą, jest dniem wdzięczności za tych którzy pomagają duchowo i materialnie.

3. Dziękujemy Księdzu Kustoszowi dr. Jerzemu Karbownikowi – dziekanowi Kapituły Ostrobramskiej za obecność pośród nas wygłoszone Słowo Boże.

4. W piątek 14 grudnia o godz. 19.00 rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne z Maksymilianem Kolbe w 100 – lecie jego święceń kapłańskich. Poprowadzi je O. Piotr Lenard – wiceprezes Rycerstwa Niepokalanej w Polsce.  W sobotę o godz. 19.00 kolejna Msza św. z nauką rekolekcyjną. W niedzielę nauki na wszystkich Mszach świętych. Spowiedź z udziałem zaproszonych księży w czwartek 13 grudnia od godz. 17.00 do 19.00

5. Msze św. Roratnie w naszej kaplicy o godzinie 7.00. Z Matką Najświętszą przygotowujemy się do radosnych Świąt Bożego Narodzenia. W mocy Ducha – chcemy otwierać nasze serca i podejmować drogę nawrócenia.

6. XXV Jubileuszowa edycja akcji, która na stałe wpisała się przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Świece z logo Caritas, rozprowadzamy po Mszy św. Mamy również poświęcone opłatki na stół wigilijny.

7. W tym tygodniu wspominamy; w poniedziałek – N. M. Pannę Loretańską, w czwartek – św. Łucję, a w piątek – św. Jana od Krzyża.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie i przekazanie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

9. W każdy czwartek o godzinie 21.00 w naszej kaplicy Apel Jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W Nelson przed Mszą św. o godzinie 13.00, odmawiamy różaniec. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w liturgii w Nelson i Accrington przy czytaniu komentarzy i lekcji mszalnych. W sprawie pomocy w sprzątaniu i liturgii proszę o kontaktowanie się z Marcinem 07561479498.

11. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego - który dociera do nas w stałej prenumeracie. W nowym numerze między innymi „Czysta Wśród Skalanych” – na wzór Maryi mamy być wolni od grzechu, refleksja na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, „Zielona mina” – troska o środowisko naturalne w nauczaniu Kościoła, czy „Małe cuda są po coś…” – o niezwykłej macierzyńskiej miłości mówi Wanda Wajda, autorka książki „Dziecko z Kalkuty.

12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary z niedzieli – 2 grudnia 2018 r.: z kaplicy - £75, z kościoła św. Anny – £182,31, z Accrington - £139,10, Gift Aid -£. Bóg zapłać za wsparcie i przekazane ofiary.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom - tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.