Polska Parafia Blackburn

N.M.P. KRÓLOWEJ POLSKI

Szczęść Boże!

Poniedziałek 2019-10-14, 28. tydz. zwykły

Łk 11, 29-32
Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz».

Polska Parafia Blackburn

Ogłoszenia Parafialne

13 październik 2019r. XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Syryjczyk Naaman i dziesięciu trędowatych na pograniczu Samarii i Galilei, wszyscy oni zostali uwolnieni od swojej choroby, która czyniła ich nieczystymi w oczach ludzi. Trąd, którym byli zarażeni, dotknął nie tylko ich ciał, lecz także dusz. Człowiek jest całością, dlatego współcierpi w nim wszystko. Trąd duszy to grzech niewiary w to, że Bóg kocha, że może oczyścić. To przekonanie, że moje grzechy nie zostaną zapomniane. To danie wiary podszeptom złego, który zapewnia: Niechybnie umrzesz z powodu swej nieczystości. Jezus mówi co innego: "Twoja wiara cię ocaliła". Uwierz, zaufaj, powierz się, aby wzrosło w tobie przekonanie, że jestem Bogiem, który nie zachowuje pamięci o grzechach i dochowuje wierności. 

 2. Przeżywamy XIX - Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem „Wstańcie Chodźmy!” Ofiary, zbierane dziś do puszek są przeznaczone na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać w imieniu organizatorów za wszelkie wsparcie tego dzieła.  

 3. W tym tygodniu wspominamy; we wtorek- św. Teresę od Jezusa, w środę – św. Jadwigę Śląską, w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek - św. Łukasza Ewangelistę a w sobotę – bł. Jerzego Popiełuszkę.  

 4. W piątek z racji wspomnienia św. Łukasza, modlimy się w sposób szczególny za Pracowników Służy Zdrowia.  

 5. W tym tygodniu różaniec w; poniedziałek, środę i sobotę. Czytanki na różańcu z racji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego – wyjaśniają nam zagadnienia misyjne oraz dopomagają pobudzić gorliwość misyjną u wszystkich którzy ich słuchają. Na różańcu modlimy się do Boga przez ręce Matki Najświętszej we wszystkich zaproponowanych nam intencjach misyjnych.  

 6. W niedzielę 20 października o godzinie 10.00 w kościele św. Anny poświęcenie i przekazanie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.  

 7. W naszej parafii od 100-tnej rocznicy objawień peregrynuje figura Matki Bożej Fatimskiej poświęcona i przywieziona z Fatimy. Chcemy zawierzyć Maryi nasze życie na emigracji i polecać Jej nasze intencje. Rodziny czy osoby, które pragną gościć Maryję w swoim domu proszę o zapisywanie się na listę u Pani Maryli rozprowadzającej czasopismo – „Gościa Niedzielnego”. 

 8. W każdy czwartek o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.  

 9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Taca z niedzieli – 6 października 2019r.; z kaplicy- £73,50, z kościoła św. Anny - £170,12, z Accrington- £110,01, z Gift Aid - £88.  

 10. W Nelson po Mszy św. w każdą czwartą niedzielę miesiąca spotkanie dla wszystkich chętnych „Kwadransik na kawę” w pomieszczeniu socjalnym obok kościoła.  

 11. Od 18 – 23 maja 2020 r. organizujemy z okazji 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II - pielgrzymkę do Rzymu; i drugiej części Italii, której nie zwiedzaliśmy w tym roku; Asyż – Cascia – Neapol – Pompeje. Bardzo proszę osoby chętne o zgłaszanie się i zapisywanie do Księdza Proboszcza lub Str. Haliny.  

 12. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego - który dociera do nas w stałej prenumeracie. W nowym wydaniu między innymi: „Siostry zza wielkiego muru” - Być zakonnicą w Chinach to nie to samo co w Polsce. Tam oznacza to życie nieomal tułacze, wśród prześladowań i w ciągłej niepewności. „Logika wiary”- Kanonizacja wielkiego angielskiego konwertyty Johna Henry’ego Newmana zwraca uwagę na fundamentalne znaczenie prawdy w religii. „Nie można żyć dla siebie”- Włoszka Paola Bonzi była kobietą niezwykłą. Odeszła po cichu, tak, jak całe życie służyła ludziom. 

 13. Osoby, które mogą wesprzeć pomocą samotną matkę z dzieckiem, proszę o pomoc. Potrzebne są ubrania dla dziecka chłopca wzrost 130 cm i matki rozmiar 36-38. Rzeczy możemy przekazać bezpośrednio do Siostry Haliny lub pozostawić w naszym ośrodku.  

 14. Wszystkim parafianom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.

INTENCJE TYGODNIA

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
KAPLICA POLSKI OŚRODEK

44 Preston New Road BB2 6AH

Poniedziałek-Piątek 8.30
Sobota 19.00
Niedziela 19.00
Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
ŚW. ANNY

France Street BB2 1LX

Niedziela 10.00
Polska Msza Święta w Accrington
ACCRINGTON
ŚW. ANNY

10 Cobham Road BB5 2AD

I Niedziela Miesiąca 13.00
Polska Msza Święta w Nelson
NELSON
ŚW. ZBAWICIELA

Bradley Hall Road BB9 8HE

II Niedziela Miesiąca 13.30
IV Niedziela Miesiąca 13.30