Środa 2019-02-20, 6. tydz. zwykły

Mk 8,22-26
Jezus i uczniowie przyszli do Betsaidy. Tam przyprowadzili Mu niewidomego i prosili, żeby się go dotknął. On ujął niewidomego za rękę i wyprowadził go poza wieś. Zwilżył mu oczy śliną, położył na niego ręce i zapytał: „Czy widzisz co?” A gdy przejrzał, powiedział: „Widzę ludzi, bo gdy chodzą, dostrzegam ich niby drzewa”. Potem znowu położył ręce na jego oczy. I przejrzał on zupełnie, i został uzdrowiony; wszystko widział teraz jasno i wyraźnie. Jezus odesłał go do domu ze słowami: „Tylko do wsi nie wstępuj”.

17 Luty 2019 r. - VI Niedziela Zwykła

1. Wciąż fałszywi prorocy wynoszeni są na piedestał, a prawdziwi prorocy poniżani, wyśmiewani lub - w najlepszym wypadku - ignorowani, traktowani z uśmiechem politowania. Błogosławieństwa i przekleństwa Jezusa są ponadczasowe. Zresztą tak jak całe Pismo Święte. Dlatego, kiedy znajdujemy się w trudnych sytuacjach życiowych, powinniśmy powtarzać sobie, że "to już było, że tego samego doświadczali nasi bracia w wierze sto, pięćset i dwa tysiące lat temu." Bo taki jest los proroków i apostołów wszelkich czasów i epok.

2. W niedzielę o godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia z Kołem Koronkowym. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

3. W tym tygodniu wspominamy; w piątek – święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w sobotę – św. Polikarpa.

4. W Kościele obchodzimy 22 lutego święto Katedry świętego Piotra, Apostoła. Chrześcijanie rzymscy obchodzili to święto od IV w., wspominając, że Apostoł był biskupem tego miasta. W ten sposób składali hołd św. Piotrowi za to, że właśnie w Rzymie założył gminę chrześcijańską i miasto obrał za stolicę chrześcijaństwa. Pamiętajmy w modlitwie o papieżu Franciszku.

5. Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii organizuje Dni Młodych 2019, które odbędą się od 14 do 16 czerwca w Laxton Hall. Celem jest dziękczynienie za bierzmowanie i pogłębienie wiary. Przedział wiekowy uczestników to od 14 do 21 lat. Osoby chętne z naszej parafii mogą się zapisywać u Siostry Haliny albo Księdza Proboszcza. Koszt pobytu £30.

6. Dziękuje wszystkim których mogłem odwiedzić podczas wizyty duszpasterskiej. Niech Pan błogosławi Wam i ma w opiece w miejscach waszego codziennego życia. Dziękuje za życzliwe przyjęcie i okazane serce.

7. W każdy czwartek o godzinie 21.00 w naszej kaplicy Apel Jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W Nelson przed Mszą św. o godzinie 13.00, odmawiamy różaniec. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w liturgii w Nelson i Accrington przy czytaniu komentarzy i lekcji mszalnych. W sprawie pomocy w sprzątaniu i liturgii proszę o kontaktowanie się z Marcinem 07561479498.

9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary z niedzieli – 10 lutego 2019 r.: z kaplicy - £78,90, z kościoła św. Anny; pierwsza kolekta - £ 150,06, druga kolekta - £96,10, z Nelson -£ 85,39, Gift Aid -£131. Bóg zapłać za wsparcie i przekazane ofiary.

10. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego - który dociera do nas w stałej prenumeracie. W nowym numerze między innymi; „Jak się uczy cudze dzieci?” – jak wygląda dziś nauka w szkołach od strony nauczycieli, „Bogu modlitwa niepotrzebna” – dlaczego modlitwa potrzebna jest człowiekowi, czy „Pokój w imię Boga”- największe ludobójstwa dokonywały się nie w imię Boga, ale w imię człowieka, to znaczy w imię ideologii nowego człowieka i nowego, lepszego świata.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom - tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.