Sobota 2018-06-23, 11. tydz. zwykły

Mt 6,24-34
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie o wiele pewniej was, małej wiary? Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkie potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy”.

Relikwie W Naszej Parafii

Nasza parafia może się poszczycić wsparciem i orędownictwem Błogosławionych i Świętych kościoła, których relikwie znajdują się w naszej kaplicy.

Relikwie (łac. Reliquiae – szczątki) w Kościele Katolickim podzielone są na trzy stopnie:

• Pierwszy Najwyższy Stopnień to relikwie będące częścią ciała samego Błogosławionego lub Świętego. Najczęściej jest to fragment układu kostnego lub inna część ciała które nie uległo rozkładowi.
  • Drugi Stopień relikwii to przedmioty z którymi Święty miał styczność za życia. Mogą to być ubrania, lub inne przedmioty codziennego użytku.
  • Trzeci stopnień relikwii to przedmioty którymi Błogosławiony lub Święty został dotknięty już po swojej śmierci np, podczas ekshumacji.

• św. Ojciec Pio - pierwszego stopnia przyznane 14 stycznia 2014 r.
  • św. Jan Paweł II - pierwszego stopnia przyznane 27 kwietnia 2014r.
  • św. Siostra Faustyna - pierwszego stopnia przyznane 17 marca 2016r.
  • św. Matka Teresa z Kalkuty - pierwszego stopnia przyznane 5 września 2016r.
  • bł. Józefina od Jezusa Ukrzyżowanego  - pierwszego stopnia przyznane 14 październik 2017 r.

W chwili obecnej nasza parafia oczekuje na relikwie Ojca Maksymiliana.

Cobham Road BB56AD