Poniedziałek 2018-11-19, 33. tydz. zwykły

Łk 18,35-43
Kiedy Jezus zbliżył się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy usłyszał, że tłum przeciąga, dowiadywał się, co się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi. Wtedy zaczął wołać: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy się zbliżył, zapytał go: „Co chcesz, abym ci uczynił?” Odpowiedział: „Panie, żebym przejrzał”. Jezus mu odrzekł: „Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła”. Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu.

iv>

WIADOMOŚCI PARAFIALNE

Pielgrzymka do Peru - aktualizacja terminu i programu

10 listopad 2018 admin

Wszystkich chętnych parafian serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Peru. W ramach pielgrzymki zostalo również zaplanowane zwiedzanie i wypoczynek.

Pielrzymka Polaków do Walsingham

15 wrzesień 2018 admin

Pielgrzymka do Walsingham odbędzie się 13 października 2018 r. Tegoroczne hasło pielgrzymki "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" jest nawiązaniem do 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Gościem specjalnym będzie abp Mieczysław Mokrzycki - papieski sekretarz.

ADOREMUS 2018

11 sierpień 2018 admin

Pielgrzymka do Holywell i Pantasaph

15 czerwiec 2018 admin

Jak co roku zapraszamy wszystkich rodaków do uczestnictwa w jednodniowej, autokarowej pielgrzymce do Holywell i Pantasaph, która odbędzie się 15 Lipca 2018 (Niedziela).

Uroczystość Bożego Ciała

09 czerwiec 2018 admin

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała . Msza św. o godzinie 10.00 przed naszym katolickim ośrodkiem . Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Mszę św. poprowadzi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Tomasik

Status Polakow po wyjsciu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej