Wtorek 2019-05-21, 5. tydz.wielkanocny

J 14,27-31a
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał”.

iv>

WIADOMOŚCI PARAFIALNE

Święte Tridum Paschalne

27 kwiecień 2019 admin

Od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Zmartwychwstania Kościół wspomina najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie.

Życzenia Wielkanocne ks. Roberta i ks. Damiana

20 kwiecień 2019 admin

Niech Chrystus, który pokonał śmierć, obdarzy zdrowiem oraz sprawi, by każdy dzień przepełniony był radosnym blaskiem niezniszczalnego życia wiecznego

Poświęcenie pokarmów

12 kwiecień 2019 admin

Tradycyjnie w Wielką Sobotę zapraszamy wszystkich parafian na poświęcenie pokarmów. Godziny i miejsca podane są na plakacie.

VIII Ekstremalna Droga Krzyżowa

02 marzec 2019 admin

VIII edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, odbędzie się 30-go marca. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19:00 w kaplicy. Po Mszy św. posiłek - w Polskim Ośrodku Parafialnym. Długość trasy to ok 48 km.

Wielki Post

02 marzec 2019 admin

Rozpoczynamy okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych. Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.

E-Magazyn "Misja 52"

16 styczeń 2019 admin

Katolickie Radio Londyn informuje o nowo powstałym projekcie dla małżonków i rodziców E-Magazyn "Misja 52".

Boże Narodzenie

20 grudzień 2018 admin

W poniedziałek będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy, że Wigilia tradycyjnie powinna mieć charakter postny. Nie zapomnijmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii według św. Łukasza mówiącego o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwie, przełamaniu się opłatkiem i o wspólnym śpiewaniu kolęd.

Czytaj Wiecej →

Ks. Proboszcz Robert Pytel otrzymał godność Kanonika.

16 grudzień 2018 admin

Uroczysta rekolekcyjna Msza Święta na której Ks. Proboszcz Robert Pytel otrzymał godność Kanonika.

Parafialne Rekolekcje Adwentowe

03 grudzień 2018 admin

W dniach od 14 do 16 grudnia będziemy przeżywali w naszej parafii rekolekcje adventowe ze Św. Maksymilianem Kolbe w 100-lecie Jego święceń kapłańskich.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

03 grudzień 2018 admin

Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o dzieciach i osobach potrzebujących.

Wilno - wycieczka śladami wybitnych Polaków

24 listopad 2018 admin

Siostra Halina organizuje wyjazd od 18 do 22 lutego - śladami wybitnych Polaków i znanych postaci historycznych - zwiedzanie Wilna i okolic oraz śladami św. siostry Faustyny Kowalskiej i świętych prawosławnych.

Pielgrzymka do Peru - aktualizacja terminu i programu

10 listopad 2018 admin

Wszystkich chętnych parafian serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Peru. W ramach pielgrzymki zostalo również zaplanowane zwiedzanie i wypoczynek.

Pielrzymka Polaków do Walsingham

15 wrzesień 2018 admin

Pielgrzymka do Walsingham odbędzie się 13 października 2018 r. Tegoroczne hasło pielgrzymki "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" jest nawiązaniem do 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Gościem specjalnym będzie abp Mieczysław Mokrzycki - papieski sekretarz.

ADOREMUS 2018

11 sierpień 2018 admin

Pielgrzymka do Holywell i Pantasaph

15 czerwiec 2018 admin

Jak co roku zapraszamy wszystkich rodaków do uczestnictwa w jednodniowej, autokarowej pielgrzymce do Holywell i Pantasaph, która odbędzie się 15 Lipca 2018 (Niedziela).

Uroczystość Bożego Ciała

09 czerwiec 2018 admin

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała . Msza św. o godzinie 10.00 przed naszym katolickim ośrodkiem . Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Mszę św. poprowadzi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Tomasik

Status Polakow po wyjsciu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej