Czwartek 2019-03-21, 2. tydz. Wielkiego Postu

Łk 16,19-31
Jezus powiedział do faryzeuszów: „Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: «Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu». Lecz Abraham odrzekł: «Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać». Tamten rzekł: «Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". Lecz Abraham odparł: «Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają». «Nie, ojcze Abrahamie, odrzekł tamten, lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą». Odpowiedział mu: «Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą»”.

iv>

WIADOMOŚCI PARAFIALNE

VIII Ekstremalna Droga Krzyżowa

02 marzec 2019 admin

VIII edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, odbędzie się 30-go marca. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19:00 w kaplicy. Po Mszy św. posiłek - w Polskim Ośrodku Parafialnym. Długość trasy to ok 48 km.

Wielki Post

02 marzec 2019 admin

Rozpoczynamy okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych. Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.

E-Magazyn "Misja 52"

16 styczeń 2019 admin

Katolickie Radio Londyn informuje o nowo powstałym projekcie dla małżonków i rodziców E-Magazyn "Misja 52".

Boże Narodzenie

20 grudzień 2018 admin

W poniedziałek będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy, że Wigilia tradycyjnie powinna mieć charakter postny. Nie zapomnijmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii według św. Łukasza mówiącego o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwie, przełamaniu się opłatkiem i o wspólnym śpiewaniu kolęd.

Czytaj Wiecej →

Ks. Proboszcz Robert Pytel otrzymał godność Kanonika.

16 grudzień 2018 admin

Uroczysta rekolekcyjna Msza Święta na której Ks. Proboszcz Robert Pytel otrzymał godność Kanonika.

Parafialne Rekolekcje Adwentowe

03 grudzień 2018 admin

W dniach od 14 do 16 grudnia będziemy przeżywali w naszej parafii rekolekcje adventowe ze Św. Maksymilianem Kolbe w 100-lecie Jego święceń kapłańskich.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

03 grudzień 2018 admin

Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o dzieciach i osobach potrzebujących.

Wilno - wycieczka śladami wybitnych Polaków

24 listopad 2018 admin

Siostra Halina organizuje wyjazd od 18 do 22 lutego - śladami wybitnych Polaków i znanych postaci historycznych - zwiedzanie Wilna i okolic oraz śladami św. siostry Faustyny Kowalskiej i świętych prawosławnych.

Pielgrzymka do Peru - aktualizacja terminu i programu

10 listopad 2018 admin

Wszystkich chętnych parafian serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Peru. W ramach pielgrzymki zostalo również zaplanowane zwiedzanie i wypoczynek.

Pielrzymka Polaków do Walsingham

15 wrzesień 2018 admin

Pielgrzymka do Walsingham odbędzie się 13 października 2018 r. Tegoroczne hasło pielgrzymki "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" jest nawiązaniem do 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Gościem specjalnym będzie abp Mieczysław Mokrzycki - papieski sekretarz.

ADOREMUS 2018

11 sierpień 2018 admin

Pielgrzymka do Holywell i Pantasaph

15 czerwiec 2018 admin

Jak co roku zapraszamy wszystkich rodaków do uczestnictwa w jednodniowej, autokarowej pielgrzymce do Holywell i Pantasaph, która odbędzie się 15 Lipca 2018 (Niedziela).

Uroczystość Bożego Ciała

09 czerwiec 2018 admin

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała . Msza św. o godzinie 10.00 przed naszym katolickim ośrodkiem . Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Mszę św. poprowadzi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Tomasik

Status Polakow po wyjsciu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej