Środa 2019-01-16, 1. tydz. zwykły

Mk 1,29-39
Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł do niej i podniósł ją ująwszy za rękę. Gorączka ją opuściła i usługiwała im. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ wiedziały, kim On jest. Nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: „Wszyscy Cię szukają”. Lecz On rzekł do nich: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem”. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

Boże Narodzenie

W poniedziałek będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego.

Pamiętajmy, że Wigilia tradycyjnie powinna mieć charakter postny. Nie zapomnijmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii według św. Łukasza mówiącego o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwie, przełamaniu się opłatkiem i o wspólnym śpiewaniu kolęd.

O godzinie 24.00 w kościele św. Anny uroczysta Pasterka w intencji naszych rodzin i gości. Przed Pasterką o godzinie 23.30 – koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msza św. o godzinie 10.00 w kościele św. Anny.

W drugi dzień Świąt – Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika – Msze św. o godzinie 10.00 w kościele Św. Anny a o 19.00 w kaplicy.