Poniedziałek 2019-10-14, 28. tydz. zwykły

Łk 11, 29-32
Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz».

Parafialne Rekolekcje Adwentowe

W dniach od 14 do 16 grudnia będziemy przeżywali w naszej parafii rekolekcje adventowe ze Św. Maksymilianem Kolbe w 100-lecie Jego święceń kapłańskich.

Rekolekcje poprowadzi o. Piotr M. Lenart OFMConv, wiceprezes Narodowego Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do wysluchania gloszonego słowa w tych dniach, podczas Mszy Świętych. Przed każdą Mszą Świętą o. Piotr będzie posługiwał w konfesjonale.