Środa 2019-02-20, 6. tydz. zwykły

Mk 8,22-26
Jezus i uczniowie przyszli do Betsaidy. Tam przyprowadzili Mu niewidomego i prosili, żeby się go dotknął. On ujął niewidomego za rękę i wyprowadził go poza wieś. Zwilżył mu oczy śliną, położył na niego ręce i zapytał: „Czy widzisz co?” A gdy przejrzał, powiedział: „Widzę ludzi, bo gdy chodzą, dostrzegam ich niby drzewa”. Potem znowu położył ręce na jego oczy. I przejrzał on zupełnie, i został uzdrowiony; wszystko widział teraz jasno i wyraźnie. Jezus odesłał go do domu ze słowami: „Tylko do wsi nie wstępuj”.

Pielgrzymka do Holywell i Pantasaph

Jak co roku w imieniu ks. Rektora Polskiej Misji Katolickiej oraz Księży Dekanatów Północnego, Wschodniego i Zachodniego zapraszamy wszystkich rodaków do uczestnictwa w jednodniowej, autokarowej pielgrzymce do Holywell i Pantasaph, która odbędzie się 15 Lipca 2018 (Niedziela)

Od niedzieli 24 czerwca 2018 rozpoczniemy zapisy w celu zamówienia wspólnego autokaru.

Program Pielgrzymki:

JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM W 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

godz. 10.00 - 12.00

• Przyjazd  pielgrzymów  do Holywell

godz. 10.30 -12.00

• Nawiedzenie źródła św. Winfrydy – Holywell (Well Street, CH8 7PL)
  • Czuwanie modlitewne – różaniec.
  • Procesja z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej dookoła placu przy źródle, śpiewana Litania Loretańska.
  • ODNOWIENIE PRZYRZECZŃ CHRZCIELNYCH i ŚLUBÓW JASNOGÓRSKICH ORAZ ZANURZENIE W ŹRÓDLE ŚW. WINIFREDY (dla odważnych)

godz. 13.00 - 14.00

• Droga krzyżowa w Pantasaph (Monastery Avenue, CH8 8PE)

godz. 14.00 - 15.00

• Okazja do sakramentu pojednania

godz. 15.00

• Msza Święta w intencji pielgrzymów na której kazanie wygłosi Rektor PMK w Anglii i Walii  ks. prałat Stefan Wylężek

Ulotka zaproszenie wraz z programem do pobrania.