2018-08-19, 20. Niedziela zwykła

J 6,51-58
Jezus powiedział do tłumów: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życia świata”. Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: „Jak On może nam dać swoje ciało na pożywienie?” Rzekł do nich Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywać ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje ciało i krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

Pielgrzymka do Holywell i Pantasaph

Jak co roku w imieniu ks. Rektora Polskiej Misji Katolickiej oraz Księży Dekanatów Północnego, Wschodniego i Zachodniego zapraszamy wszystkich rodaków do uczestnictwa w jednodniowej, autokarowej pielgrzymce do Holywell i Pantasaph, która odbędzie się 15 Lipca 2018 (Niedziela)

Od niedzieli 24 czerwca 2018 rozpoczniemy zapisy w celu zamówienia wspólnego autokaru.

Program Pielgrzymki:

JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM W 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

godz. 10.00 - 12.00

• Przyjazd  pielgrzymów  do Holywell

godz. 10.30 -12.00

• Nawiedzenie źródła św. Winfrydy – Holywell (Well Street, CH8 7PL)
  • Czuwanie modlitewne – różaniec.
  • Procesja z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej dookoła placu przy źródle, śpiewana Litania Loretańska.
  • ODNOWIENIE PRZYRZECZŃ CHRZCIELNYCH i ŚLUBÓW JASNOGÓRSKICH ORAZ ZANURZENIE W ŹRÓDLE ŚW. WINIFREDY (dla odważnych)

godz. 13.00 - 14.00

• Droga krzyżowa w Pantasaph (Monastery Avenue, CH8 8PE)

godz. 14.00 - 15.00

• Okazja do sakramentu pojednania

godz. 15.00

• Msza Święta w intencji pielgrzymów na której kazanie wygłosi Rektor PMK w Anglii i Walii  ks. prałat Stefan Wylężek

Ulotka zaproszenie wraz z programem do pobrania.