2018-10-21, 29. Niedziela zwykła

Mk 10,35-45
Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, zbliżyli się do Jezusa i rzekli: „Nauczycielu, chcemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy”. On ich zapytał: „Co chcecie, żebym wam uczynił?” Rzekli Mu: „Użycz nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, drugi po lewej Twej stronie”. Jezus im odparł: „Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?” Odpowiedzieli Mu: „Możemy”. Lecz Jezus rzekł do nich: „Kielich, który Ja mam pić, pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane”. Gdy dziesięciu to usłyszało, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: „Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielki, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu”.

Pielrzymka Polaków do Walsingham

Pielgrzymka do Walsingham odbędzie się 13 października 2018 r.

Tegoroczne hasło pielgrzymki "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" jest nawiązaniem do 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Gościem specjalnym będzie abp Mieczysław Mokrzycki - papieski sekretarz.

Otwórzcie drzwi Chrystusowi

13 października 2018 roku

Dziękczynienie za wybór na Stolicę Piotrową kard. Wojtyły

Program:

11.45 Śpiew przed kościołem w wiosce

12.00 Anioł Pański

Wyruszenie na drogę pielgrzyma i różaniec

Powitanie przez Rektora Sanktuarium

Posiłek i odpoczynek

13.30 Okazja do spowiedzi św.

14.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.00 Msza święta pod przewodnictwem