Sobota 2019-07-20, 15. tydz. zwykły

Mt 12,14-21
Faryzeusze wyszli i odbyli naradę przeciw Jezusowi, w jaki sposób Go zgładzić. Gdy Jezus dowiedział się o tym, oddalił się stamtąd. A wielu poszło za Nim i uzdrowił ich wszystkich. Lecz im surowo zabronił, żeby Go nie ujawniali. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: „Oto mój Sługa, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moje serce ma upodobanie. Położę ducha mojego na Nim, a On zapowie prawo narodom. Nie będzie się spierał ani krzyczał, i nikt nie usłyszy na ulicach Jego głosu. Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą”.

XVIII Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa" już w najbliższą niedzielę

14 października 2018 r. w Polsce i w środowiskach polonijnych na świecie będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa".

Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. „Promieniowanie ojcostwa” to bowiem tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.

Podczas obchodów Dnia Papieskiego chcemy zogniskować nasze rozważania i działania wokół dwóch ważnych rocznic z życia św. Jana Pawła II oraz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W bieżącym roku będziemy przeżywać 60. rocznicę święceń biskupich Karola Wojtyły (4 lipca 1958 roku Papież Pius XII mianował Księdza Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej; 28 września 1958 roku Karolowi Wojtyle została udzielona sakra biskupia).

W tym roku obchodzimy także 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego. Działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku.

Dzień Papieski będziemy też przeżywać w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania Niepodległości.