Wtorek 2019-05-21, 5. tydz.wielkanocny

J 14,27-31a
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał”.

XVIII Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa" już w najbliższą niedzielę

14 października 2018 r. w Polsce i w środowiskach polonijnych na świecie będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa".

Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. „Promieniowanie ojcostwa” to bowiem tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.

Podczas obchodów Dnia Papieskiego chcemy zogniskować nasze rozważania i działania wokół dwóch ważnych rocznic z życia św. Jana Pawła II oraz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W bieżącym roku będziemy przeżywać 60. rocznicę święceń biskupich Karola Wojtyły (4 lipca 1958 roku Papież Pius XII mianował Księdza Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej; 28 września 1958 roku Karolowi Wojtyle została udzielona sakra biskupia).

W tym roku obchodzimy także 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego. Działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku.

Dzień Papieski będziemy też przeżywać w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania Niepodległości.