Piątek 2019-12-06, 1. tydz. Adwentu

Mt 9,27-31
Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno wołali: „Ulituj się nad nami, Synu Dawida”. Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: „Wierzycie, że mogę to uczynić”? Oni odpowiedzieli Mu: „Tak, Panie”.
Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: „Według wiary waszej niech się wam stanie”. I otworzyły się ich oczy, a Jezus surowo im przykazał: „Uważajcie, niech się nikt o tym nie dowie”. Oni jednak, skoro tylko wyszli, roznieśli wieść o Nim po całej tamtejszej okolicy.

Grupa Ojca Pio

Grupa Modlitewna Ojca Pio w naszej Parafii rozpoczęła swoja działalność w grudniu 2008 roku.

Wzorowana jest na grupach modlitewnych, które zaczął zakładać  Ojciec Pio w 1942 roku, jako odpowiedź na wezwanie papieża, do modlitwy w tam tym trudnym czasie.

Nasza grupa spełnia to wezwanie spotykając się na co miesięcznej adoracji polecając Bogu za wstawiennictwem świętego Ojca Pio sprawy świata, parafii oraz osobiste.

Grupa czyni także uczynki miłosierdzia, po przez regularną zbiórkę funduszy, min. przez trzy lata grupa prowadziła duchową adopcje niewidomej dziewczynki z Rwandy, wspomagała ośrodek dla niewidomych w Laskach pod Warszawą, a ostatnio wpłaca zebrane środki na Dom Ulgi w Cierpieniu w San Giovani Rotondo, którego założycielem jest nasz święty.

Od 2014 roku nasza parafia posiada także relikwie pierwszego stopnia, które umieszczone są w kaplicy po prawej stronie ołtarza obok obrazu z wizerunkiem Świętego Ojca Pio.

Serdecznie zapraszamy na wspólną adorację w każdy pierwszy czwartek po wieczornej Mszy Świętej.