Środa 2019-04-24, Oktawa Wielkanocy

Łk 24,13-35
W pierwszy dzień tygodnia dwaj uczniowie Jezusa byli w drodze do wsi, zwanej Emaus, oddalonej sześćdziesiąt stadiów od Jerozolimy. Rozmawiali oni ze sobą o tym wszystkim, co się wydarzyło. Gdy tak rozmawiali i rozprawiali ze sobą, sam Jezus przybliżył się i szedł z nimi. Lecz oczy ich były niejako na uwięzi, tak że Go nie poznali. On zaś ich zapytał: „Cóż to za rozmowy prowadzicie ze sobą w drodze?” Zatrzymali się smutni. A jeden z nich, imieniem Kleofas, odpowiedział Mu: „Ty jesteś chyba jedynym z przebywających w Jerozolimie, który nie wie, co się tam w tych dniach stało”. Zapytał ich: „Cóż takiego?” Odpowiedzieli Mu: „To, co się stało z Jezusem z Nazaretu, który był prorokiem potężnym w czynie i słowie wobec Boga i całego ludu; jak arcykapłani i nasi przywódcy wydali Go na śmierć i ukrzyżowali. A myśmy się spodziewali, że właśnie On miał wyzwolić Izraela. Teraz zaś po tym wszystkim dziś już trzeci dzień, jak się to stało. Co więcej, niektóre z naszych kobiet przeraziły nas: Były rano u grobu, a nie znalazłszy Jego ciała, wróciły i opowiedziały, że miały widzenie aniołów, którzy zapewniają, iż On żyje. Poszli niektórzy z naszych do grobu i zastali wszystko tak, jak kobiety opowiadały, ale Jego nie widzieli”. Na to On rzekł do nich: „O nierozumni, jak nieskore są wasze serca do wierzenia we wszystko, co powiedzieli prorocy! Czyż Mesjasz nie miał tego cierpieć, aby wejść do swej chwały?” I zaczynając od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co we wszystkich Pismach odnosiło się do Niego. Tak przybliżyli się do wsi, do której zdążali, a On okazywał, jakoby miał iść dalej. Lecz przymusili Go, mówiąc: „Zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił”. Wszedł więc, aby zostać z nimi. Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im. Wtedy otworzyły się im oczy i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu. I mówili nawzajem do siebie: „Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?” W tej samej godzinie wybrali się i wrócili do Jerozolimy. Tam zastali zebranych Jedenastu i innych z nimi, którzy im oznajmili: „Pan rzeczywiście zmartwychwstał i ukazał się Szymonowi”. Oni również opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak Go poznali przy łamaniu chleba.

Grupa Ojca Pio

Grupa Modlitewna Ojca Pio w naszej Parafii rozpoczęła swoja działalność w grudniu 2008 roku.

Wzorowana jest na grupach modlitewnych, które zaczął zakładać  Ojciec Pio w 1942 roku, jako odpowiedź na wezwanie papieża, do modlitwy w tam tym trudnym czasie.

Nasza grupa spełnia to wezwanie spotykając się na co miesięcznej adoracji polecając Bogu za wstawiennictwem świętego Ojca Pio sprawy świata, parafii oraz osobiste.

Grupa czyni także uczynki miłosierdzia, po przez regularną zbiórkę funduszy, min. przez trzy lata grupa prowadziła duchową adopcje niewidomej dziewczynki z Rwandy, wspomagała ośrodek dla niewidomych w Laskach pod Warszawą, a ostatnio wpłaca zebrane środki na Dom Ulgi w Cierpieniu w San Giovani Rotondo, którego założycielem jest nasz święty.

Od 2014 roku nasza parafia posiada także relikwie pierwszego stopnia, które umieszczone są w kaplicy po prawej stronie ołtarza obok obrazu z wizerunkiem Świętego Ojca Pio.

Serdecznie zapraszamy na wspólną adorację w każdy pierwszy czwartek po wieczornej Mszy Świętej.