Sobota 2018-06-23, 11. tydz. zwykły

Mt 6,24-34
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie o wiele pewniej was, małej wiary? Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkie potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy”.

Koło Koronkowe

Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do głoszenia Bożego Miłosierdzia nową formą modlitwy jaką jest Koło Koronkowe.

Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia Mojego, osłaniam je przez życie całe, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem. (Dz. 1075).

Co to jest Koło Koronkowe?

Koło Koronkowe składa się z 9 osób. Każdy z członków codziennie odmawia Koronkę do Bożego Miłosierdzia i jeden dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia, więc każdego dnia odmawiana jest cała nowenna przez poszczególnych członków Koła.

Celem Kół Koronkowych jest szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego, oraz świadczenie miłosierdzia bliźnim: modlitwą, słowem i czynem.

Pierwsze Koło Koronkowe powstało około 2,5 roku temu w Tarnowie- Mościcach, a pomysłodawczynią jest S. Marietta Kruszewska ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Pierwsze spotkanie Koła w naszej Parafii odbyło się 9 stycznia 2016r.

Spotykamy się w każdą 3-cią niedzielę miesiąca na Adoracji Najświętszego Sakramentu w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 w naszej kaplicy. Śpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, rozważamy fragmenty Dzienniczka, jak również odmawiamy Litanię do Bożego Miłosierdzia.

Po Adoracji członkowie Koła Koronkowego wymieniają się dniami Nowenny do Bożego Miłosierdzia.

Nowenna, podobnie jak Koronka, to wielki dar od Pana Jezusa, włączmy się więc w to Dzieło Bożego Miłosierdzia.

W tej chwili są w naszej Parafii 2 grupy (po 9osób) , trwają zapisy do 3-ciej grupy.

Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się u Grzegorza pod numerem telefonu +34 611 345 341 (poprzez SMS)

Na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy wszystkich, nie tylko członków Koła.

Cobham Road BB56AD