2018-10-21, 29. Niedziela zwykła

Mk 10,35-45
Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, zbliżyli się do Jezusa i rzekli: „Nauczycielu, chcemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy”. On ich zapytał: „Co chcecie, żebym wam uczynił?” Rzekli Mu: „Użycz nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, drugi po lewej Twej stronie”. Jezus im odparł: „Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?” Odpowiedzieli Mu: „Możemy”. Lecz Jezus rzekł do nich: „Kielich, który Ja mam pić, pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane”. Gdy dziesięciu to usłyszało, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: „Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielki, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu”.

Koło Koronkowe

Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do głoszenia Bożego Miłosierdzia nową formą modlitwy jaką jest Koło Koronkowe.

Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia Mojego, osłaniam je przez życie całe, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem. (Dz. 1075).

Co to jest Koło Koronkowe?

Koło Koronkowe składa się z 9 osób. Każdy z członków codziennie odmawia Koronkę do Bożego Miłosierdzia i jeden dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia, więc każdego dnia odmawiana jest cała nowenna przez poszczególnych członków Koła.

Celem Kół Koronkowych jest szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego, oraz świadczenie miłosierdzia bliźnim: modlitwą, słowem i czynem.

Pierwsze Koło Koronkowe powstało około 2,5 roku temu w Tarnowie- Mościcach, a pomysłodawczynią jest S. Marietta Kruszewska ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Pierwsze spotkanie Koła w naszej Parafii odbyło się 9 stycznia 2016r.

Spotykamy się w każdą 3-cią niedzielę miesiąca na Adoracji Najświętszego Sakramentu w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 w naszej kaplicy. Śpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, rozważamy fragmenty Dzienniczka, jak również odmawiamy Litanię do Bożego Miłosierdzia.

Po Adoracji członkowie Koła Koronkowego wymieniają się dniami Nowenny do Bożego Miłosierdzia.

Nowenna, podobnie jak Koronka, to wielki dar od Pana Jezusa, włączmy się więc w to Dzieło Bożego Miłosierdzia.

W tej chwili są w naszej Parafii 2 grupy (po 9osób) , trwają zapisy do 3-ciej grupy.

Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się u Grzegorza pod numerem telefonu +34 611 345 341 (poprzez SMS)

Na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy wszystkich, nie tylko członków Koła.