Polska Parafia Blackburn

N.M.P. KRÓLOWEJ POLSKI

Szczęść Boże!

Poniedziałek 2020-06-01, ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA

J 2,1-11
W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów.
A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła moja godzina”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: „Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Ci zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem, i nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli, przywołał pana młodego i powiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

Polska Parafia Blackburn

Czcigodny Księże Kanoniku Robercie

W tym jednym, szczególnym i ważnym dniu, kiedy Najwyższy Kapłan – Jezus Chrystus ustanowił Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa,

W dniu święta wszystkich kapłanów, stajemy w obliczu tej Wielkiej Tajemnicy Powołania i dziękujemy Bogu za dar Twojego Kapłaństwa i obecności w naszej parafii w Blackburn.

Zapewniając o naszej modlitwie, dziękujemy za codzienną – trudną posługę – 

Za każdą sprawowaną Eucharystię, za wszystkie głoszone homilie, za nieustanną modlitwę i spowiedzi święte, za błogosławieństwo oraz pracę na rzecz parafii, za wszystkie łaski, które nieustannie otrzymujemy od Pana Jezusa dzięki Twojej posłudze…

Wyrażamy naszą wdzięczność za Twą serdeczność, życzliwość, otwartość, uśmiech i gotowość do poświęcania swojego czasu.

Kochany Księże Robercie, życzymy, aby nieustannie towarzyszyła Tobie bliskość Tego, który Cię powołał i któremu oddajesz swoje życie.

Niech Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus zawsze błogosławi w Twoim kapłańskim powołaniu i niech będzie źródłem Twej radości i spełnienia.

Matka Chrystusa, Matka Kapłanów, swą macierzyńską miłością niechaj broni Cię, osłania i czuwa nad Tobą każdego dnia…

 

Z pamięcią w modlitwie:

Wspólnota parafialna Blackburn

INTENCJE TYGODNIA

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
KAPLICA POLSKI OŚRODEK

44 Preston New Road BB2 6AH

Poniedziałek-Piątek 8.30
Sobota 19.00
Niedziela 19.00
Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
ŚW. ANNY

France Street BB2 1LX

Niedziela 10.00
Polska Msza Święta w Accrington
ACCRINGTON
ŚW. ANNY

10 Cobham Road BB5 2AD

I Niedziela Miesiąca 13.00
Polska Msza Święta w Nelson
NELSON
ŚW. ZBAWICIELA

Bradley Hall Road BB9 8HE

II Niedziela Miesiąca 13.30
IV Niedziela Miesiąca 13.30