Polska Parafia Blackburn

N.M.P. KRÓLOWEJ POLSKI

Szczęść Boże!

2020-08-09, 19. Niedziela zwykła

Mt 14,22-33
Gdy tłum został nasycony, zaraz Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał. Łódź zaś była już o wiele stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny. Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się, myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli. Jezus zaraz przemówił do nich: «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!» Na to odezwał się Piotr: «Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie!» A On rzekł: «Przyjdź!» Piotr wyszedł z łodzi i krocząc po wodzie, podszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: «Panie, ratuj mnie!» Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: «Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?» Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: «Prawdziwie jesteś Synem Bożym».

Polska Parafia Blackburn

Czcigodny Księże Kanoniku Robercie

W tym jednym, szczególnym i ważnym dniu, kiedy Najwyższy Kapłan – Jezus Chrystus ustanowił Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa,

W dniu święta wszystkich kapłanów, stajemy w obliczu tej Wielkiej Tajemnicy Powołania i dziękujemy Bogu za dar Twojego Kapłaństwa i obecności w naszej parafii w Blackburn.

Zapewniając o naszej modlitwie, dziękujemy za codzienną – trudną posługę – 

Za każdą sprawowaną Eucharystię, za wszystkie głoszone homilie, za nieustanną modlitwę i spowiedzi święte, za błogosławieństwo oraz pracę na rzecz parafii, za wszystkie łaski, które nieustannie otrzymujemy od Pana Jezusa dzięki Twojej posłudze…

Wyrażamy naszą wdzięczność za Twą serdeczność, życzliwość, otwartość, uśmiech i gotowość do poświęcania swojego czasu.

Kochany Księże Robercie, życzymy, aby nieustannie towarzyszyła Tobie bliskość Tego, który Cię powołał i któremu oddajesz swoje życie.

Niech Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus zawsze błogosławi w Twoim kapłańskim powołaniu i niech będzie źródłem Twej radości i spełnienia.

Matka Chrystusa, Matka Kapłanów, swą macierzyńską miłością niechaj broni Cię, osłania i czuwa nad Tobą każdego dnia…

 

Z pamięcią w modlitwie:

Wspólnota parafialna Blackburn

INTENCJE TYGODNIA

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
KAPLICA POLSKI OŚRODEK

44 Preston New Road BB2 6AH

Poniedziałek-Piątek 8.30
Sobota 19.00
Niedziela 19.00
Polska Msza Święta w Blackburn
BLACKBURN
ŚW. ANNY

France Street BB2 1LX

Niedziela 10.00
Polska Msza Święta w Accrington
ACCRINGTON
ŚW. ANNY

10 Cobham Road BB5 2AD

I Niedziela Miesiąca 13.00
Polska Msza Święta w Nelson
NELSON
ŚW. ZBAWICIELA

Bradley Hall Road BB9 8HE

II Niedziela Miesiąca 13.30
IV Niedziela Miesiąca 13.30