Poniedziałek 2020-06-01, ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA

J 2,1-11
W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów.
A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła moja godzina”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: „Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Ci zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem, i nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli, przywołał pana młodego i powiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

Dni Młodych Laxton Hall

W dniach 14 – 16 czerwca odbyły się  po raz pierwszy Dni  Młodych dla  Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Mottem spotkania były słowa papieża Franciszka: „ Idźcie zróbcie raban! (…) Trwajcie w radości. Nie pozwólcie sobie ukraść nadziei”.

Wezwanie to stało się zaproszeniem młodzieży do nowego i aktywnego zaangażowania się w budowanie żywej wspólnoty Kościoła a dla organizatorów  inspiracją do zainicjowania  Dni Młodych dla Polaków  mieszkających na Wyspach Brytyjskich.

Podczas 3.dniowego wyjazdu młodzież uczestniczyła  codziennie we Mszy świętej,  miała możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi, spotykała się w grupach dyskusyjnych  i warsztatach, z wielkim zainteresowaniem  wysłuchała kilku konferencji ks. Dominika Chmielewskiego oraz  uczestniczyła w koncercie „Wyrwanych z niewoli”. Oprawę muzyczną   zapewniła „Wspólnota  Guadalupe” z Lublina.

Spotkaniu towarzyszył  ks. bp Wiesław Lechowicz, który zachęcił młodych ludzi  do uczestniczenia w III Kongresie Młodzieży Polonijnej.

Organizatorem  wydarzenia była Polska Misja katolicka w Anglii i Walii. Uczestnikami  polonijni parafianie, a wśród nich także młodzież z Polskiej Parafii w Blackburn wraz z s. Halina

Galeria zdjęć tutaj