Poniedziałek 2019-09-23, WSPOMNIENIE ŚW. OJCA PIO Z PIETRELCINY, KAPŁANA

Łk 8,16-18
Jezus powiedział do tłumów: „Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma”.

Dni Młodych Laxton Hall

W dniach 14 – 16 czerwca odbyły się  po raz pierwszy Dni  Młodych dla  Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Mottem spotkania były słowa papieża Franciszka: „ Idźcie zróbcie raban! (…) Trwajcie w radości. Nie pozwólcie sobie ukraść nadziei”.

Wezwanie to stało się zaproszeniem młodzieży do nowego i aktywnego zaangażowania się w budowanie żywej wspólnoty Kościoła a dla organizatorów  inspiracją do zainicjowania  Dni Młodych dla Polaków  mieszkających na Wyspach Brytyjskich.

Podczas 3.dniowego wyjazdu młodzież uczestniczyła  codziennie we Mszy świętej,  miała możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi, spotykała się w grupach dyskusyjnych  i warsztatach, z wielkim zainteresowaniem  wysłuchała kilku konferencji ks. Dominika Chmielewskiego oraz  uczestniczyła w koncercie „Wyrwanych z niewoli”. Oprawę muzyczną   zapewniła „Wspólnota  Guadalupe” z Lublina.

Spotkaniu towarzyszył  ks. bp Wiesław Lechowicz, który zachęcił młodych ludzi  do uczestniczenia w III Kongresie Młodzieży Polonijnej.

Organizatorem  wydarzenia była Polska Misja katolicka w Anglii i Walii. Uczestnikami  polonijni parafianie, a wśród nich także młodzież z Polskiej Parafii w Blackburn wraz z s. Halina

Galeria zdjęć tutaj