Wtorek 2019-11-19, 33. tydz. zwykły

Łk 19,1-10
Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”.
Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.

Dni Młodych Laxton Hall

W dniach 14 – 16 czerwca odbyły się  po raz pierwszy Dni  Młodych dla  Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Mottem spotkania były słowa papieża Franciszka: „ Idźcie zróbcie raban! (…) Trwajcie w radości. Nie pozwólcie sobie ukraść nadziei”.

Wezwanie to stało się zaproszeniem młodzieży do nowego i aktywnego zaangażowania się w budowanie żywej wspólnoty Kościoła a dla organizatorów  inspiracją do zainicjowania  Dni Młodych dla Polaków  mieszkających na Wyspach Brytyjskich.

Podczas 3.dniowego wyjazdu młodzież uczestniczyła  codziennie we Mszy świętej,  miała możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi, spotykała się w grupach dyskusyjnych  i warsztatach, z wielkim zainteresowaniem  wysłuchała kilku konferencji ks. Dominika Chmielewskiego oraz  uczestniczyła w koncercie „Wyrwanych z niewoli”. Oprawę muzyczną   zapewniła „Wspólnota  Guadalupe” z Lublina.

Spotkaniu towarzyszył  ks. bp Wiesław Lechowicz, który zachęcił młodych ludzi  do uczestniczenia w III Kongresie Młodzieży Polonijnej.

Organizatorem  wydarzenia była Polska Misja katolicka w Anglii i Walii. Uczestnikami  polonijni parafianie, a wśród nich także młodzież z Polskiej Parafii w Blackburn wraz z s. Halina

Galeria zdjęć tutaj