2020-08-09, 19. Niedziela zwykła

Mt 14,22-33
Gdy tłum został nasycony, zaraz Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał. Łódź zaś była już o wiele stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny. Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się, myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli. Jezus zaraz przemówił do nich: «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!» Na to odezwał się Piotr: «Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie!» A On rzekł: «Przyjdź!» Piotr wyszedł z łodzi i krocząc po wodzie, podszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: «Panie, ratuj mnie!» Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: «Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?» Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: «Prawdziwie jesteś Synem Bożym».

Dni Młodych Laxton Hall

W dniach 14 – 16 czerwca odbyły się  po raz pierwszy Dni  Młodych dla  Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Mottem spotkania były słowa papieża Franciszka: „ Idźcie zróbcie raban! (…) Trwajcie w radości. Nie pozwólcie sobie ukraść nadziei”.

Wezwanie to stało się zaproszeniem młodzieży do nowego i aktywnego zaangażowania się w budowanie żywej wspólnoty Kościoła a dla organizatorów  inspiracją do zainicjowania  Dni Młodych dla Polaków  mieszkających na Wyspach Brytyjskich.

Podczas 3.dniowego wyjazdu młodzież uczestniczyła  codziennie we Mszy świętej,  miała możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi, spotykała się w grupach dyskusyjnych  i warsztatach, z wielkim zainteresowaniem  wysłuchała kilku konferencji ks. Dominika Chmielewskiego oraz  uczestniczyła w koncercie „Wyrwanych z niewoli”. Oprawę muzyczną   zapewniła „Wspólnota  Guadalupe” z Lublina.

Spotkaniu towarzyszył  ks. bp Wiesław Lechowicz, który zachęcił młodych ludzi  do uczestniczenia w III Kongresie Młodzieży Polonijnej.

Organizatorem  wydarzenia była Polska Misja katolicka w Anglii i Walii. Uczestnikami  polonijni parafianie, a wśród nich także młodzież z Polskiej Parafii w Blackburn wraz z s. Halina

Galeria zdjęć tutaj