Poniedziałek 2020-03-30, Wielki Post

J 8,12-20
Jezus przemówił do faryzeuszów tymi słowami: «Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia». Rzekli do Niego faryzeusze: «Ty sam o sobie dajesz świadectwo. Twoje świadectwo nie jest prawdziwe». W odpowiedzi rzekł do nich Jezus: «Nawet jeżeli Ja sam o sobie daję świadectwo, to świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem, skąd przyszedłem i dokąd idę. Wy zaś nie wiecie ani skąd przychodzę, ani dokąd idę. Wy osądzacie według zasad tylko ludzkich. Ja nie sądzę nikogo. A jeślibym nawet sądził, to sąd mój jest prawdziwy, ponieważ nie jestem sam, lecz Ja i Ten, który Mnie posłał. Także w waszym Prawie jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest prawdziwe. Oto Ja daję świadectwo o sobie samym oraz zaświadcza o Mnie Ojciec, który Mnie posłał». Na to powiedzieli Mu: «Gdzież jest twój Ojciec?» Jezus odpowiedział: «Nie znacie ani Mnie, ani mego Ojca. Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i mojego Ojca». Słowa te wypowiedział przy skarbcu, kiedy nauczał w świątyni. Mimo to nikt Go nie pojmał, gdyż godzina Jego jeszcze nie nadeszła.

Dni Młodych Laxton Hall

W dniach 14 – 16 czerwca odbyły się  po raz pierwszy Dni  Młodych dla  Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Mottem spotkania były słowa papieża Franciszka: „ Idźcie zróbcie raban! (…) Trwajcie w radości. Nie pozwólcie sobie ukraść nadziei”.

Wezwanie to stało się zaproszeniem młodzieży do nowego i aktywnego zaangażowania się w budowanie żywej wspólnoty Kościoła a dla organizatorów  inspiracją do zainicjowania  Dni Młodych dla Polaków  mieszkających na Wyspach Brytyjskich.

Podczas 3.dniowego wyjazdu młodzież uczestniczyła  codziennie we Mszy świętej,  miała możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi, spotykała się w grupach dyskusyjnych  i warsztatach, z wielkim zainteresowaniem  wysłuchała kilku konferencji ks. Dominika Chmielewskiego oraz  uczestniczyła w koncercie „Wyrwanych z niewoli”. Oprawę muzyczną   zapewniła „Wspólnota  Guadalupe” z Lublina.

Spotkaniu towarzyszył  ks. bp Wiesław Lechowicz, który zachęcił młodych ludzi  do uczestniczenia w III Kongresie Młodzieży Polonijnej.

Organizatorem  wydarzenia była Polska Misja katolicka w Anglii i Walii. Uczestnikami  polonijni parafianie, a wśród nich także młodzież z Polskiej Parafii w Blackburn wraz z s. Halina

Galeria zdjęć tutaj