Sobota 2019-07-20, 15. tydz. zwykły

Mt 12,14-21
Faryzeusze wyszli i odbyli naradę przeciw Jezusowi, w jaki sposób Go zgładzić. Gdy Jezus dowiedział się o tym, oddalił się stamtąd. A wielu poszło za Nim i uzdrowił ich wszystkich. Lecz im surowo zabronił, żeby Go nie ujawniali. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: „Oto mój Sługa, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moje serce ma upodobanie. Położę ducha mojego na Nim, a On zapowie prawo narodom. Nie będzie się spierał ani krzyczał, i nikt nie usłyszy na ulicach Jego głosu. Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą”.

Pierwsze spotkanie przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania

Pierwsze spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w sobotę 6 października o godzinie 17.30 w naszym katolickim ośrodku.

Sakrament Bierzmowania

1. Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie rąk szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez naznaczenie charakterem doskonalej łączą się z Kościołem i mocniej są zobowiązani, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem.

2. Zobowiązania wynikające z przyjęcia sakramentu bierzmowania:
    • budowanie wspólnoty chrześcijańskiej przez umacnianie wewnętrznych (nadprzyrodzonych) i zewnętrznych więzi z Kościołem
    • dawanie świadectwa Chrystusowi przez odważne wyznawanie, głoszenie i obronę wiary oraz osobiste zaangażowanie apostolskie
    • odpowiedzialność za Kościół przez dojrzałe współdziałanie z hierarchią kościelną w realizowaniu powołania Kościoła, jakim jest doprowadzenie ludzi do zbawienia.

3. Formalności związane z sakramentem bierzmowania:
    • Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielany wiosną przyszłego roku.
    • Przygotowanie do przyjęcia bierzmowania odbywa się podczas katechez w Sobotniej Szkole. Obejmuje ono młodzież, która w bieżącym roku ukończy przynajmniej 14 rok życia.
    • Obecność na katechezach jest obowiązkowa.
    • Świadkiem bierzmowania może być praktykujący katolik, który już przyjął sakrament bierzmowania.