Wtorek 2020-06-02, 9 tydz. zwykły

Mk 12,13-17
Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: „Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?” Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: „Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Przynieście Mi denara, chcę zobaczyć”. Przynieśli, a On ich zapytał: „Czyj jest ten obraz i napis?” Odpowiedzieli Mu: „Cezara”. Wówczas Jezus rzekł do nich: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. I byli pełni podziwu dla Niego.

Uroczystość Bożego Ciała

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała . Msza św. o godzinie 10.00 przed naszym katolickim ośrodkiem . Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Mszę św. poprowadzi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Tomasik.

Zapraszam do pomocy w przygotowaniu placu i ołtarzy w sobotę 2 czerwca o godzinie 10.00. Proszę w sposób szczególny o przygotowanie ołtarzy ; pierwszy – KŻR drugi – Grupę Koronkową i Ojca Pio , trzeci – Neokatechumenat , a czwarty – Parafian. Dzieci po pierwszej Komunii Świętej i rocznicowe , zapraszam do pomocy w procesji , dziewczynki do sypania kwiatów , panów do asysty procesyjnej i sztandarów. Po uroczystości tradycyjnie odbędzie się piknik parafialny. Dziękuję wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród na parafialną loterię .