Sobota 2020-10-31, 30. tydz. zwykły

Łk 14,1.7-11
Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. Opowiedział wówczas zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich: „Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: «Ustąp temu miejsca». I musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: «Przyjacielu, przesiądź się wyżej». I spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”.

Uroczystość Bożego Ciała

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała . Msza św. o godzinie 10.00 przed naszym katolickim ośrodkiem . Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Mszę św. poprowadzi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Tomasik.

Zapraszam do pomocy w przygotowaniu placu i ołtarzy w sobotę 2 czerwca o godzinie 10.00. Proszę w sposób szczególny o przygotowanie ołtarzy ; pierwszy – KŻR drugi – Grupę Koronkową i Ojca Pio , trzeci – Neokatechumenat , a czwarty – Parafian. Dzieci po pierwszej Komunii Świętej i rocznicowe , zapraszam do pomocy w procesji , dziewczynki do sypania kwiatów , panów do asysty procesyjnej i sztandarów. Po uroczystości tradycyjnie odbędzie się piknik parafialny. Dziękuję wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród na parafialną loterię .