2020-08-09, 19. Niedziela zwykła

Mt 14,22-33
Gdy tłum został nasycony, zaraz Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał. Łódź zaś była już o wiele stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny. Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się, myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli. Jezus zaraz przemówił do nich: «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!» Na to odezwał się Piotr: «Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie!» A On rzekł: «Przyjdź!» Piotr wyszedł z łodzi i krocząc po wodzie, podszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: «Panie, ratuj mnie!» Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: «Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?» Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: «Prawdziwie jesteś Synem Bożym».

Życzenia Wielkanocne ks. Roberta i ks. Damiana

Droga Rodzino Parafialna , Kochani Goście i nasi Przyjaciele!

Święta Zmartwychwstania Pańskiego budzą głęboką wdzięczność wobec

Boskiego Zbawiciela  za Jego bolesną mękę, śmierć i zmartwychwstanie, otwierające nam bramy wiecznego zbawienia. Zmartwychwstały Chrystus przychodzi do nas nieustannie z darami swojej Boskiej Miłości,  ponieważ nas kocha, bo wydał za nas samego siebie i dla nas wszystkich  odniósł zwycięstwo, oddał nas i świat Bogu.

Przeżywając Tajemnicę Triduum Paschalnego, składamy najserdeczniejsze życzenia:

Niech radosna wieść o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa opromienia życie miłością i pokojem.

Niech Chrystus, który pokonał śmierć, obdarzy zdrowiem oraz sprawi, by każdy dzień przepełniony był radosnym blaskiem niezniszczalnego życia wiecznego, a Maryja niech wyprasza u Zwycięskiego Syna moc i wytrwanie w przeciwnościach.

Ks. Robert i Ks. Damian