Piątek 2020-02-21, 6. tydz. zwykły

Mk 8,24 - 9,1
Jezus przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je. Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić? Bo cóż może dać człowiek w zamian za swoją duszę? Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi przed tym pokoleniem wiarołomnym i grzesznym, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swojego razem z aniołami świętymi”. Mówił także do nich: „Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy”.

Życzenia Wielkanocne ks. Roberta i ks. Damiana

Droga Rodzino Parafialna , Kochani Goście i nasi Przyjaciele!

Święta Zmartwychwstania Pańskiego budzą głęboką wdzięczność wobec

Boskiego Zbawiciela  za Jego bolesną mękę, śmierć i zmartwychwstanie, otwierające nam bramy wiecznego zbawienia. Zmartwychwstały Chrystus przychodzi do nas nieustannie z darami swojej Boskiej Miłości,  ponieważ nas kocha, bo wydał za nas samego siebie i dla nas wszystkich  odniósł zwycięstwo, oddał nas i świat Bogu.

Przeżywając Tajemnicę Triduum Paschalnego, składamy najserdeczniejsze życzenia:

Niech radosna wieść o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa opromienia życie miłością i pokojem.

Niech Chrystus, który pokonał śmierć, obdarzy zdrowiem oraz sprawi, by każdy dzień przepełniony był radosnym blaskiem niezniszczalnego życia wiecznego, a Maryja niech wyprasza u Zwycięskiego Syna moc i wytrwanie w przeciwnościach.

Ks. Robert i Ks. Damian